Déraciné, PS VR oyuncularına gizemli bir dünya sunacak

Déraciné, bulmacalar ve gizemler çözeceğiniz, etrafınızdaki dünyayı tamamen değiştirecek bir PlayStation VR oyunu. İlk olarak E3 2018‘de tanıtılan oyun, Japonya’da 8 Kasım 2018, diğer bölgelerde 6 Kasım 2018’de yayınlanacak.

Déraciné‘in çıkış tarihi yeni bir fragmanla duyuruldu. Yeni fragman, E3 2018’de gördüğümüzle oldukça benzer, ancak birkaç küçük değişiklik yapıldı. (Sadece daha net bir görüntü sunuyor denebilir)

Déraciné ile Uhrevi bir deneyim

Déraciné, FromSoftware tarafından geliştiriliyor ve oyunculara Uhrevi bir deneyim sunacak. Oyunda, yatılı bir okulda varlığınızı kanıtlayarak öğrencilerle bağ kurmanızı gerektiren bir ruh olacaksınız. Ayrıca ipuçları toplayacak, bulmacalar çözecek ve çevrenizdeki insanlarla bağlantı kurmak için gereken görevleri tamamlamak için zamanda yolculuk yaparak okuldaki öğrencilerin kaderini değiştireceksiniz.

Déraciné PS VR déraciné

FromSoftware, bu sürümle yeni ve farklı şeyler yapmayı, hikaye anlatımı mekaniğinden ilham almayı amaçlıyor. Geliştiricinin oyun hakkındaki açıklaması ise şu şekilde:

Oyuncular gözlerden uzak yatılı bir okulda, genç bir kızın çağırdığı ruh olarak varlığını kanıtlamalı ve akıllı etkileşimler yoluyla öğrencilerle eşsiz bir bağ kurmalı. Hikayenin gizemi ortaya çıktığında, ruhun öğrencilerin kaderini değiştirmek için yaşam ve zaman güçlerini kontrol etme yeteneğini kullanması gerekiyor.

Déraciné, PlayStation Move hareket kontrol cihazları gerektiriyor. Oyunu, PlayStation mağazasında ön sipariş verirseniz Déraciné Dinamik Sınıf Teması ve 6 adet PSN avatarı bonus olarak verilecek.