Borderlands 2 VR yeni ‘Maya’ fragmanıyla karşımızda

Borderlands, Borderlands 2 VR‘ın 2018’in sonuna doğru geleceğini yeni bir fragmanla duyurarak serinin 10. yılını kutladı. Yeni PlayStation VR sürümü 229 TL fiyat etiketiyle ön siparişe açıldı.

Borderlands 2 çizgi roman tarzı görselleriyle biliniyor, ancak geliştirici ekip serinin en ikonik karakterlerinden biri olan Maya’nın yer aldığı canlı aksiyon fragmanı yayınlamaya karar verdi. İşte Borderlands 2 VR için yayınlanan Maya fragmanı:

Video, PlayStation VR gözlüklerini takıp, PlayStation Move kontrol cihazlarını eline alan bir kadın ile başlıyor. (DualShock 4 desteğinin olacağını belirtmekte fayda var.) Ardından oyunda Maya’nın yerine geçerek aksiyona dalıyor. Maya silahları, yumrukları ve özel güçleriyle düşmanları alt ediyor. Ek olarak videoya arka planda The King and I adlı müzikal filmden “Shall We Dance?” tatlı bir şarkı eşlik ediyor.

Borderlands 2 VR, 14 Aralık 2018’de yayınlanacak ve sadece PlayStation VR patformunda mevcut olacak. PS VR sürümünde temel oyundan farklı olarak ek içerik yer almıyor, ancak Borderlands 2’yi deneyimlemek için yeni bir yol sunuyor.