Borderlands 2 VR ışınlanma ve serbest hareket seçenekleri sunacak

Borderlands 2 VR ile Borderlands serisini daha önce hiç olmadığı kadar farklı deneyimleyeceksiniz. 14 Aralık 2018’de yayınlanacak tam oyun, VR’ye özgü bazı özellikler sunacak ancak büyük bir eklenti içeriği sunmayacak.

Borderlands 2 VR’ı Dualshock 4 veya PlayStation Hareket Kontrol Cihazlarıyla kontrol edebileceğimizi uzun zamandır biliyorduk ve geliştirici ekip her iki kontrol cihazında da tam hareket kabiliyetinin destekleneceğini açıkladı. Oyuncular ışınlanma, serbest hareket veya kontrol cihazlarıyla ikisinin kombinasyonlarını kullanabilecekler. Borderlands twitter hesabı durumu açıklığa kavuşturdu.

“İyi haber: hem PS Hareket kontrol cihazı hem de DualShock 4 ile ışınlanma ve serbest hareket mümkün. Kötü haber: Daha önceki cevaplarımız çok kafa karıştırıcıydı. Umarım bu bazı şeyleri açıklığa kavuşturur!”

Bu açıklama hayranları heyecanlandırmak için yeterli. Çünkü VR özel bir deneyim ve belki de oyunculara diğer platformdan çok daha çeşitli seçenekler sunabilir. Birçok oyuncuya göre konforlu bir deneyim oyundan alınan keyif için belirleyici bir faktördür. Borderlands 2 VR’de hareket seçeneğinde sorun yaşarsa, diğerine geçebilir.

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan canlı aksiyon fragmanını inceleyerek Borderlands ruhunu yakalayabilirsiniz. Borderlands 2 VR için PS VR paketi de duyuruldu. Paket Borderlands 2 VR, Beat Saber, PlayStation Kamera ve iki Hareket Kontrol Cihazını içeriyor.