Psikolojik gerilim oyunu Blind, PS VR’a geliyor!

Tiny Bull Studios tarafından geliştirilen ve Fellow Traveler (eski Surprise Attack) tarafından yayınlanacak hikaye odaklı psikolojik gerilim oyunu Blind, 18 Eylül’de PS VR’a gelecek.

Daha önce duyuru fragmanyla tanıtılan oyunda, garip bir odada uyanan bir kadın olarak oynayacaksınız. Kahramanımızın oraya nasıl geldiğinize dair çok az anısı var ve en kötüsü de görme yetisini kaybettiğini fark etmesi.

Blind ve ekolokasyon görüşü

Blind birinci şahıs görüş açısıyla oynanıyor. Görüşünüz son derece sınırlı, ancak bastonunuzla dokunarak ekolokasyonla alanı gezebiliyorsunuz. Bu dokunuşlar, ortamı anlık olarak görünür kılan ses ile yer belirlemeyi kullanmanıza olanak tanıyor. Bu yönüyle oyun, Perception‘a benziyor.

Blind PS VR blind

Fellow Traveler resmi web sitesinde Blind‘ın özellikleri listelendi:


Ekolokasyon kullanarak gezinin

Bastonunuzu kullanarak dikkatli bir şekilde gezinmeyi öğrenin. Karanlığa girmeden önce ortaya ses dalgaları göndererek görüş sağlayın. Ses üreten Gramofonlar ve diğer nesneler, her yeri kaplayan karanlığa karşı fenerler haline gelir.

Kendinizi yabancı bir dünyaya bırakın

Sanal gerçeklik zemini ile binoral ses ve hareket kontrolünü destekleyen Blind, alıştığınız dünyadan sizi ayıran ve farklı duyulara güvenmenizi sağlayan sürükleyici ve tamamen benzersiz bir deneyim.

Görmediğin şey nedir?

Neredesin? Warden kim? Seni neden kaçırdı ve neden bu garip ve korkutucu yerdeki bulmacaları çözmeni istiyor? Bulmacalar ve tehlikelerle dolu her bulmacada kaygı ve duygusal gerginlik yaşayın. Cevapları ararken, görmek istemeyeceğiniz şeyleri bulabilecek misiniz?

Blind, 18 Eylül 2018’de PS VR, HTC Vive ve Oculus Rift’te yayınlanacak.