Beat Saber’ın Expert+ güncellemesi ertelendi

Beat Games, Beat Saber için Expert+ modunu bu hafta sunmayı hedefliyordu, ancak beklendiği gibi olmadı. Neyse ki gecikme sadece 1 hafta sürecek ve oyuncular çok fazla beklemeyecekler. Bazı öngörülemeyen teknik sorunlar güncellemenin gecikmesine neden oldu ve geliştirici düzeltmek için yoğun şekilde çaşılıyor.

Beat Games duyuruyu Beat Saber Twitter hesabından yaptı ve liderlik tablolarıyla ilgili bir sorundan kaynaklandığını ileri sürdü:

“Ne yazık ki, PS VR’da Expert+ için lider tablolarının gösterilmemesinden ciddi bir sorunla karşılaştık. Bu nedenle, yeni güncellemenin sunucu tarafında çözülene kadar gelecek haftaya ertelenmesi gerekiyor. Çok üzgünüz, ama endişelenmeyin sonunda gelecek!”

Expert+ modu, Beat Saber’da en yüksek zorluk seviyesi. PC oyuncuları için mevcut olan zorluk modunun PlayStation 4’e gelmesi biraz zaman aldı. Bazı takipçiler güncellemenin liderlik tablosu olmadan çıkarılmasını istese de, elbette Beat Games bu seçeneği düşünmüyor. Beat Games’in eğlenceli yanlarından biri de diğer oyunculara kıyasla performansınızı görmek. Güncelleme yayınlanmadan önce sorunun çözülmesini beklemek anlayışla karşılanabilecek bir hareket.

Beat Saber‘a gelen güncellemelerde ilk kez teknik zorluklar yaşanmıyor. Daha önce oyuna gelecek yeni şarkıların yayınlanması beklenenden biraz daha uzun sürmüştü.

Son olarak geçtiğimiz günlerde alınan kararın ardından, artık oyuncuların Beat Saber içeriklerini internette yayınlarken telif hakkı konusunda endişelenmelerine gerek kalmadığını belirtelim.