PlayStation Vue artık Apple TV’de çoklu ekran desteği sunuyor

PlayStation Vue ilk olarak 2015 yılında hizmete başladı ve zaman içinde özelliklerini genişletti. Televizyon yayın hizmeti Apple TV’de 2016’dan beri mevcut olsa da, istemci özellikleri bakımından PlayStation 4 versiyonunun gerisinde kalmıştı. Sony yakın zamanda Apple TV istemcisinin oldukça etkileyici bir özellikle güncellendiğini PlayStation Blog‘dan duyurdu.

Apple TV’deki PlayStation Vue uygulaması artık 1 değil, 2 değil, 3 değil, tam 4 eş zamanlı canlı kanal akışı destekleyecek şekilde güncellendi. Böylece kullanıcılar kanallar arasında sürekli olarak geçiş yapmadan aynı ekran üzerinde takip edebilecekler.

Bu en son güncellemeyle PlayStation Vue‘nun Apple TV sürümü en azından bu konuda Sony’nin kendi platformlarından bile daha üstün bir deneyim sunuyor. PlayStation 4 istemcisi birkaç yıl önce tek seferde 3 kanala kadar eş zamanlı akışı destekleyecek şekilde güncellenmişti. Apple TV güncellemesinin anlamı; bant genişliği sorunlarını veya diğer sınırlamaları engellemek için 4K görüntü kalitesi sunabilen Apple TV’nin potansiyel olarak aynı anda dört 1080p yayın akışı sağlayabilmesi ve her şeyin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak. Uygulamada 720p veya 1080i formatlarında yayın yapan çoğu kanal etkilenmeyecek.

PlayStation Vue şu anda PS3, PS4, Roku, Amazon Fire TV, Android TV, Android, iOS, PC tarayıcıları ve Chromecast dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda kullanılabiliyor. PlayStation Vue yayın hizmeti şu anda sadece ABD’de mevcut.