PlayStation Network 94 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştı

Sony, dün düzenlediği Kurumsal Strateji Toplantısında PlayStation’ın durumuna ilişkin bazı istatistikler sunarak sonuçları tartıştı ve geleceğini değerlendirdi. Şirketin oyun platformu ilginç istatistiklerden birine daha imza attı. PlayStation Network aylık 94 milyon aktif kullanıcıya ulaşarak Sony için etkileyici bir başarı yakaladı.

PlayStation ekosisteminde PlayStation Network‘ü destekleyen birkaç platform var. Sadece PS4 değil aynı zamanda PS3 ve Vita kullanıcılarının da ağı kullandığını hatırlatalım. Ayrıca açıklanan rakam; PlayStation Plus üyeliğine sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın tüm PSN kullanıcıları için geçerli. Ayrıca değinmişken; Şubat ayından itibaren PS Plus abone sayısının yaklaşık 36 milyona ulaştığını da ekleyelim.

PlayStation Network kullanıcı sayısının yanı sıra, dünya çapında 96,8 milyon PlayStation 4’ün gönderildiği açıklandı. Bu rakam müşterilere satılan değil, perakendecilere sevk edilen cihaz sayısını temsil ediyor. Yine de Sony’nin popüler konsolunun sonbahar aylarında 100 milyon satışa ulaşması bekleniyor.

Sony, PlayStation’ı oyun oynamak için en iyi platform haline getirmeyi hedefleyerek, gelecek nesile güçlü bir başlangıç yapmak istiyor. Yeni nesil donanımı ne zaman göreceğimize dair hala açıklama yok, ancak 2020 sonbaharında piyasaya sürülmesi bekleniyor. PlayStation Network’teki 94 milyon kullanıcı PS5 için harika bir topluluğun temeli olacak.

Gelecek neslin nasıl şekillendiğini görmek bizi heyecanlandırıyor. Özellikle bulut tabanlı teknolojiler oyun sektörünün seyrini büyük ölçüde değiştirecek. Sony geçtiğimiz günlerde geleceğin teknolojisine çözümler yaratmak için Microsoft’la ortaklık kurduğunu açıklamıştı.