EA Access yeni bir sızıntıya göre PlayStation 4’e gelebilir!

PlayStation 4‘e yeni bir abonelik servisi geliyor olabilir mi? Reddit‘teki PlayStation 4 başlığında paylaşılan bir resim, EA Access abonelik servisinin platforma geleceği yönündeki spekülasyonları artırdı.

PlayStation Store Brezilya sayfasından sızdırılan bir ekran görüntüsü tam olarak güven uyandırmıyor. Ancak hizmetin PS4’e gelebileceği yönündeki beklentileri artırmak için yeterli oldu.

EA Access PlayStation Store Brezilya sızıntısı ea access

EA Access, Electronic Arts’ın kütüphanesindeki seçkin oyunlardan bazılarını ücretsiz oynamanıza izin veren bir hizmet. Xbox One’da yıllık 65 TL karşılığında sunulan abonelik sistemi PlayStation 4’te de aynı olabilir. Bazı EA oyunlarını sınırsız olarak oynayabilmenin yanı sıra, EA oyunlarında %10 indirim fırsatı sunuyor.

Hizmetteki bir diğer özellik de yeni EA oyunlarını resmi lansmandan önce deneyebilme ayrıcalığı. EA Access en son Anthem yayınlanmadan önce 10 saatlik bir deneme süresi sunmuştu. Daha da kötüsü PlayStation 4 daha Anthem erken erişimi için hiçbir ayrıcalığı olmayan tek platformdu.

Eğer EA Access PlayStation’a gelirse, Sony’nin önceki yorumlarından farklı şeyler duyabiliriz. Şirket daha önce platformunun dışında kaldığı hizmetler için “PlayStation müşterilerinin beklediği türden bir değer sunmadığını” açıklamıştı. Bununla birlikte, geçen yıl Sony birçok cephede çapraz oyun tartışmalarına konu olmuş ve nihayetinde sorunu çözmek için gerekli adımları atmıştı. EA Access de yeni bir örnek olabilir.

EA Access oyunların indirildiği bir hizmet olduğundan, kütüphanenin Xbox One’dan farklı olup olmayacağı sorusunu gündeme getiriyor. Çünkü PS4’ün geriye dönük uyumluluğu yok ve PlayStation Now ile PS2 ve PS4 oyunlarını indirebilirken, PS3 platformunda bunu yapamazsınız.

Eğer söylentiler doğruysa EA Access’in PS4 için neler sunacağını görmek ilginç olacak.