Sony, PlayStation 5 uyumlu Bravia TV’lerini tanıttı

Sony, PS4 Pro için gelişmiş görüntü ve ses teknolojileri kullanan Bravia televizyon modellerini yıllardır piyasaya sürüyor. Japon teknoloji devi PlayStation 5 uyumlu Bravia TV’lerle benzer adımlar atıyor. Konsollar gibi ekranlar da yeni nesil oyunlara hazır olacak.

Sony Bravia Bravia X900H ve XBR Z8H modelleri, PlayStation 5’in güçlü donanımını oyunculara yansıtmak için geliştiriliyor. Konsol devi, tanıtımlarda oyunlarda yeni bir çağın başladığını ve PS5 uyumlu Bravia TV’lerin oyunculara 4K 120 FPS deneyimini sürükleyici şekilde yaşatacağını ortaya koyuyor.

PlayStation 5 uyumlu Bravia TV’ler yeni nesil oyun deneyimi için ideal

Sony, PlayStation 5 uyumlu Bravia TV playstation 5

Sony, PlayStation 5 ve X900H/XBR Z8H modellerinin 4K 120 FPS oyun deneyimini destekleyeceğini ve oyun deneyiminde büyük değişim yaratacağını belirtiyor. Yüksek hızlı 4K 120 fps HDMI girişine sahip olan TV’ler, duyarlı bir oynanış için oyunculara daha akıcı, daha net hareketler sunacak.

Oyuncular PlayStation 5’in HDMI kablosunu taktıklarında, Bravia TV’ler konsolu tanıyacak ve otomatik olarak oyun moduna geçecek. Sorunsuz bir oyunun tadını çıkarırken PlayStation konsolunu TV uzaktan kumandasıyla kontrol edebilecekler. Standart TV’lerde sadece bir sıra LED kullanılırken, PS5 uyumlu Full Array LED teknolojili TV’lerde LED’ler bütün ekrana yayılacak şekilde yerleştiriliyor. Böylece her bölge tek tek kontrol edilerek karanlık alanlar daha karanlık, aydınlık alanlarsa daha aydınlık görünecek.

PlayStation 5 Tempest Engine teknolojisiyle oyunculara yüksek kaliteli 3D ses sunacak. Bravia TV’lerde kullanılan Acoustic Multi-Audio teknolojisi, ses konumlandırma tweeter’ları (tiz hoparlörleri) kullanarak sahnelerde sesin tam çıktığı yerden, hassas şekilde kontrol edilen, yüksek kaliteli ses sunuyor. Bu sayede PS5 için daha sürükleyici ve dinamik bir oyun deneyimi sağlanıyor.

Sony Bravia X900H

Sony, PlayStation 5 uyumlu Bravia TV playstation 5

Sony Bravia X900H, 4K çözünürlük ve 55, 65, 75 veya 85 inç boyut seçenekleri sunuyor. 120 Hz ekran tazeleme oranına da sahip olan TV’ler HDR desteği de sunuyor. PlayStation 5 uyumlu akıllı televizyonların gecikme süresinin 7.2 ms olduğu belirtiliyor.

Sony Bravia XBR Z8H

Sony, PlayStation 5 uyumlu Bravia TV playstation 5

PlayStation 5 uyumlu XBR Z8H de 4K çözünürlüğü 120 Hz ekran tazeleme hızıyla birleştiriyor. Ayrıca 8K çözünürlük destekliyor. Sony tarafından yapılan açıklamalarda, XBR Z8H’nin gelişmiş ses özelliklerine sahip olduğu ifade ediliyor. Sony’nin XBR Z8H modelinde 75 inç ya da 85 inç boyut seçenekleri sunuluyor.

PlayStation 5 uyumlu Bravia TV’lerin ekran seçenekleri ve fiyatları:

  • 55 inç Bravia X900H: 999 dolar
  • 75 inç Bravia X900H: 2.199 dolar
  • 85 inç Bravia X900H: 2.799 dolar
  • 75 inç Bravia XBR Z8H: 6.999 dolar
  • 85 inç Bravia XBR Z8H: 9.999 dolar