PS5 ve Xbox Series X’in fiyatları yakında açıklanabilir

Sony ve Microsoft, şimdiye kadar PlayStation 5 ve Xbox Series X‘in özelliklerine, tasarımına ve yeni nesil oyunlarına kadar birçok detayı açıkladı. Ancak konsolların fiyatı ve çıkış tarihi hala perde arkasında. Son söylentiler Sony’nin PS5’i çok yakında ön siparişe açacağını ortaya koyuyordu.

Sony’nin yakında bir sonraki State of Play etkinliğiyle PS5’e dair yeni duyurular yapması bekleniyor. Aynı şekilde Microsoft da Xbox Series X için sakladığı bazı yeni bilgileri açığa çıkaracak. Kinda Funny’den Imran Khan, gerçekleştirdiği podcast sırasında, şirketlerin bu ay konsolların fiyatlandırma ve donanımla ilgili konuşmalarını beklediğini söyledi.

PS5 ve Xbox Series X için daha fazlası yolda

ps5 vs xbox series x oyunlar ps5

Imran Khan, PS5 ve Xbox Series X ile ilgili bilgilerin artık gelmesi gerektiğini düşünüyor. Khan podcast’teki konuşmasında şu ifaderlere yer verdi:

“Duyduğum kadarıyla, her ikisi de bu ay fiyatlandırma vs açısından donanım hakkında konuşmak zorundalar. Ayrıca şunu duydum; bunun bu ay mı yoksa daha geç mi olduğunu bilmiyorum ama ikisinin de yazılım tarafında gösterecek daha fazla şeyi var. Yani bunu şimdi, lansmandan önce herhangi bir zamanda, hatta lansmandan sonrada yapacaklar. Her ikisinin de “burada tanıttıklarına inanamıyorum” diyeceğiniz planları var. Microsoft’un, rakibinin neye sahip olmadığını bildiğini ve dolayısıyla ne hazırlayacaklarını bildiğini düşünüyorum. Daha fazlası da olacak. Gerçekten şaşırdığım bazı şeyler var ve yakında gösterirlerse şaşırmam.”

Her iki şirketin de yeni nesil konsolları hakkında bazı önemli duyuruları olduğunu biliyoruz. Eurogamer’dan Tom Phillips daha önce Sony’nin duyurmak için hala bazı birinci parti ve üçüncü parti projeleri olduğunu, ancak şirketin kozlarını gelecekteki bir etkinlik için saklayarak akıllıca davrandığını söyledi. PS5 ve Xbox Series X hakkında bu ay çok daha fazlasını göreceğiz gibi görünüyor.

Ağustos ayında yapılacağı konuşulan etkinliklerle konsollar ön siparişe açılabilir. Ayrıca ön sipariş bilgilerinin gelmesi demek, çıkış tarihi duyurusunun da geleceğini gösteriyor. Anlaşılan Ağustos ayı PS5 ve Xbox Series X için hareketli geçecek.