PlayStation 5’in Üretim Sürecinden Fotoğraflar Paylaşıldı

PlayStation 5 yaklaşık dört ay içinde piyasaya sürülmeye hazır hale gelecek ve yeni nesil konsolun üretim sürecinden fotoğraflar gelmeye başladı. Sızan görüntüler, konsolun beyaz dış yüzeyinden parçalar içeriyor. Üstelik bu parçalar, dış kısmın değiştirilebilir olabileceğine işaret ediyor.

Konsolun üretim sürecinden 3 fotoğraf A9VG forumuna paylaşıldı ve PS5 parçalarının üretim tesisindeki görüntülerine yer veriyor. PS logolu üst kısım ve alt kısım dahil olmak üzere dış yüzeyin her iki parçası da gösteriliyor. Ayrıca PS5’in üst parçası konsolun boyutunu göstermek amacıyla standart 21,0 ‌x 29,7 cm A4 kağıtla yan yana getiriliyor.

PlayStation 5’in dış yüzeyi kişiselleştirilebilecek mi?

PlayStation 5, PS5, dış kapak playstation 5

Fotoğraflar ayrıca PlayStation 5’in dış parçalarında hiç vida olmadığını gösteriyor ve nispeten kolay bir şekilde açılıp kapatılabileceğine işaret ediyor. Dış parçalar, plastik tırnaklarla açılıyor ve PS4’teki sabit sürücü kapağı gibi kolayca çıkarılabiliyor. Bu, insanların yeni bir konsol almasına gerek kalmadan PS5 konsolunu özelleştirebileceğine işaret ediyor.

PlayStation 5, PS5, dış kapak playstation 5

Sony’nin Pazarlama Müdürü Eric Lempel, Summer Game Fest etkinliğinde Geoff Keighley ile yaptığı konuşmada; Sony’nin gelecek nesilde özel sürüm konsol tasarımları hakkında konuşacağını söylemişti. Bu, değiştirilebilir dış kapaklar anlamına gelebilir mi? Aslına bakılırsa Lempel, tam olarak bundan bahsediyor olabilir. PlayStation 5’i değiştirilebilir dış yüzeyle piyasaya sürmek, konsol üreticisi için büyük bir kazanç kapısı olabilir. Üstelik özel tasarımlar oyuncular için de ilgi çekici noktalardan biri olacaktır.

PlayStation 5, PS5, değiştirilebilir kapak playstation 5

Sony’nin 6 Ağustos’ta PlayStation 5’e özel State of Play canlı yayınıyla geri döneceği konuşuluyor. Etkinlikte yeni oyunlara mı yer verilecek, yoksa konsola dair yenilikler tanıtılacak mı, şimdilik bilinmiyor. Sony henüz etkinlik hakkında yorum yapmadı, ancak PS5’in lansmanına yaklaştıkça tanıtımların artacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Sony, belki de PlayStation 5‘in değiştirilebilir dış yüzeyle geleceğini bir sonraki etkinlikte açıklayabilir. Sizce kişiselleştirilebilir bir konsol, yeni nesilde avantaj olur mu? Yorumlarda fikirlerinizi belirtebilirsiniz.