PlayStation 5 geliştirici kitinden ilk fotoğraf geldi

PlayStation 5 geliştirici kitinin ilk gerçek fotoğrafı ortaya çıktı. Böylece daha önce LetsGoDigital tarafından elde edilen 3 boyutlu render görselleri doğru çıktı.

PS5 geliştirici kitinin ilk fotoğrafı önceki tasarımın doğru olduğunu gösteriyor ve herkesi şaşırtan V şeklindeki kasa tasarımının gerçek görüntüsünü ortaya koyuyor. Geliştirici kiti adından da anlaşılacağı üzere yeni nesile hazırlık için geliştiricilere dağıtılıyor ve oyunların/yazılımların geliştirme işlemleri bu cihazlar üzerinde yapılıyor.

Ancak PlayStation 5’in son tasarımının büyük değişimler geçirebileceğini ve farklı bir görünümle karşımıza çıkabileceğinin altını çizelim. İşte PS5 geliştirici kitinin ilk fotoğrafı:

PlayStation 5 geliştirme kiti tasarım playstation 5

PlayStation 5 geliştirici kitinin ilk fotoğrafı popüler YouTube kanalı Zone of Tech‘te ortaya çıktı. Tasarımına yakından bakacak olursak; ön panelde; Açık/Beklemede, Sıfırla, Çıkar düğmeleri ve hemen yanında Sistem Girişi ve Ağ Girişi yer alıyor. Sağ tarafta da birçok USB portu var. Ayrıca sol üst köşede büyük harflerle yazılmış bir “Prototip 1 Satılık Değildir” uyarısı var. Elbette Sistem ve Ağ Girişleri muhtemelen PS5 çıktığında göreceğimiz nihai tasarımda yer almayacak. Son olarak kasa V şeklinde ve yan kenarlarında soğutma ızgaraları yer alıyor.

Sony, PlayStation 5‘in 2020’nin sonunda piyasaya sürüleceğini açıkladı. PS5’in şimdiye kadar doğrulanan tüm özelliklerine buradan erişebilirsiniz.