PlayStation 5’in çıkış tarihi ve fiyatı çok yakında duyurulabilir

Sony, yeni nesil konsolu PlayStation 5’in özelliklerini ve tasarımını paylaşmasına rağmen, konsolun çıkış tarihi ve fiyatı hakkındaki detayları hala açıklamadı. Ortaya çıkan yeni bir söylentiye göre PS5’in fiyat ve çıkış tarihiyle ilgili detaylar önümüzdeki açıklanacak ve konsol ön siparişle satışa sunulacak.

GamesBeat editörü Jeff Grub’ın Temmuz ayındaki oyun etkinliklerini açıkladığı bir paylaşıma, web ve teknoloji uzmanı Roberto Serranò, yeni nesil konsolla ilgili önemli bilgiler ekledi. Serranò, PlayStation 5’in fiyat ve çıkış tarihinin 13 Temmuz‘da açıklanacağını ve konsolun ön siparişle piyasaya sürüleceğini ortaya koydu.

Serranò, Sony’nin 11 Haziran’da gerçekleşen büyük PlayStation 5 etkinliğinin tarihini ilk onaylayanlardan biriydi. Ayrıca, PS5 ve Xbox Series X için sürekli olarak fiyat ve çıkış tarihi söylentileri de yayınladı, ancak verdiği bilgiler henüz doğrulanmadı.

PS5’in çıkış tarihi ve fiyat bilgilerini PlayStation Blog’dan paylaşabilir

playstation 5, ps5 playstation 5

Serranò’ya PlayStation 5’in fiyat ve çıkış tarihinin nasıl duyurulacağı sorulduğunda, şu anda planlanmış bir etkinlik yok olmadığınıı belirtti. Yani yeni nesil konsolun hakkında merak edilen sorular, PlayStation Blog üzerinden cevap bulabilir. Ayrıca Sony’nin çıkış tarihini değiştirmeyi seçmesi durumunda daha erkene alabileceğini ancak ön sipariş bilgilerinin en geç 13 Temmuz’a kadar geleceğini söyledi.

Kendi bilgi ve kaynaklarına dayanarak etkinlik katalogları hazırlayan Jeff Grubb, Temmuz ayında Sony ve PlayStation için henüz yeni bir etkinlik paylaşmadı. Ancak Sony’nin Ağustos ayında yeni bir State of Play canlı yayını yapacağını öne sürdü.

PlayStation 5‘in fiyatı ve çıkış tarihi, Microsoft ve Sony’nin birbirlerinden gelecek açıklamayı beklemeleri nedeniyle hala açıklığa kavuşmadı. Microsoft yeni nesil konsolların fiyat bandını Sony’nin belirlemesini bekliyor. Konsolların lansman tarihi yaklaşıyor ve Sony PS5‘e gelecek talebi ölçmek için konsolunu ön siparişe açabilir.