PS5 ve Xbox Scarlett kıyaslamalarına Ed Boon’dan tepki geldi

Sony ve Microsoft’un yeni nesil konsolları henüz geliştirilme aşamasında. Ancak geçtiğimiz haftalarda PS5’in Xbox Scarlett’tan daha güçlü olacağını iddia eden birçok söylenti ortaya atıldı. Bu söylentilerden hiçbiri şu anda doğrulanmasa da oyuncu topluluğu üzerinde etkisi olabiliyor.

Mortal Kombat 11’in yönetmeni Ed Boon söylentilerden bunalmış olacak ki, Twitter‘da bu tarz dedikoduları yayanlara tepki gösterdi. Boon, PS5 ve Xbox Scarlett daha piyasaya sürülmeden hangisinin daha güçlü olup olmayacağını bilmenin imkansız olduğunu belirtti. İşte yönetmenin yaptığı paylaşım:

“Xbox Scarlet, PS5’ten daha güçlü.

PS5, Xbox Scarlet’tan daha güçlü.

Nasıl? Biri NASIL SON donanım üzerinde ÇALIŞMADAN, böyle bir açıklamayı kendinden emin bir şekilde yapabilir?”

Boon bu noktada kesinlikle çok haklı. Çünkü hem Xbox Scarlett, hem de PS5’in önünde 1 yıldan fazla süre var. Dolayısıyla her iki konsol da geliştiriliyor ve nasıl şekilleneceklerini tam olarak bilmiyoruz. Geliştiriciler her iki platform için oyunlar üzerinde çalışsalar bile, üzerinde çalıştıkları geliştirici kitleri hala sürekli değişmekte. Boon da sektörde öne çıkan bir geliştirici olarak bu yanlışa tepki gösteriyor.

PS5 mi, Xbox Scarlett mı? Bu sorunun cevabını hala bilmiyoruz. Ancak aylar geçtikçe Sony ve Microsoft kendi platformları hakkında daha fazla bilgi sunacaktır. Şimdilik Sony’nin yeni nesil donanımı hakkında tüm bildiklerimize buradan erişebilirsiniz.