PS5’in tasarımı geliştirici kiti patentinden modellendi

Sony’nin yeni konsol tasarımına dair yeni ortaya çıkan yeni bir patent 3D modelleme sayesinde ayrıntılandırıldı. Aslında bir PS5 geliştirici kiti olduğu öne sürülen konsol geleneksel tasarımların aksine daha deneysel bir yaklaşımla farklı tasarlanmış görünüyor.

Konsolun tasarımına bakacak olursak; özellikle de üstündeki U şeklindeki soğutucuyla geliştirme stüdyolarında konsolların üst üste konulmasını zorlaştırabileceği tartışılıyor. Ancak oldukça merak uyandıran ve alışılmışın dışında bir tasarım olduğunu söyleyebiliriz.

Patentin açıklamaları kısa ve bu nedenle LetsGoDigital nihai tasarımın nasıl görünebileceğini ortaya koyan 3D render oluşturmaya karar verdi. Bu açıkçası resmi PS5 tasarımı değil ama yine de olasılıklar dahilinde olması heyecan verici. İşte PS5’in tasarımı olduğu öne sürülen 3D render görüntüleri:

Gördüğünüz gibi gelecek nesil konsola ait olduğu düşünülen tasarım bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi ve cihazı soğutacağı düşünülen kısım dikkat çekici görünüyor. Bu noktada ne kadar sessiz çalışabileceği soru işareti. Ancak donanımın sınırlarını zorlayarak uzun süre çalıştıran geliştiriciler için ideal görünüyor.

PS5 geliştirici kitinin görüntüsü genellikle yeni konsollarda ortaya çıkıyor ve bu da Sony’i sızıntı riskiyle karşı karşıya bırakıyor. PlayStation 5’in önümüzdeki yıl duyurulması ve piyasaya sürülmesi bekleniyor ancak bu noktada henüz resmi bir açıklama gelmedi.

PS5 hakkında gelen tüm haberlere buradan erişebilirsiniz.