PS5 inanılmaz bir fiyatla ön siparişe açıldı!

PlayStation 5 Media Markt İsveç çevrimiçi mağazasında astronomik bir fiyatla ön siparişe açıldı. Siteye göre PS5 şimdi 9999 İsveç Kronu (yaklaşık 1050 dolar – 950 avro) karşılığında ön sipariş verilebiliyor.

Ürün sayfasında yaklaşmakta olan konsol hakkında yeni bir bilgi sunulmuyor. En çok dikkat çeken nokta Playstation 5’in fiyatının 1.050 dolar olarak belirlenmiş olması. Ancak diğer yandan yeni nesil konsolun bu kadar pahalı olması imkansız görünüyor. Bununla birlikte fiyatın büyük olasılıkla yer tutucu olduğu varsayılabilir. Perakende satış siteleri genellikle resmi fiyat açıklanana kadar ürün profili oluşturuyor.

Sony analisti Hideki Yasuda PS5’in Kasım 2020’de piyasaya sürüleceğini ve 499 dolar bandında satılacağını açıklamıştı. Yine PlayStation sistem mimarı Mark Cerny yeni PS5 konsolunun gelişmiş özelliklerinin ışığında şirketin makul bir fiyat düşündüğünü belirtmişti. Bir diğer analist Michael Pachter’a PS5 fiyatı 800 dolar olabileceğini öne sürmüştü. Pachter yeni nesil Sony konsolunun donanım özellikleri göz önüne alındığında çok daha pahalı olacağını söylemeye çalışıyor.

Yine de MediaMarkt İsveç “PS5 bilgilerinin geçici olduğunu ve değiştirilebileceğini” ifade ediyor. Değişikliklerin fiyatın yanı sıra listelenen özellikleri de içerebileceğini tahmin ediyoruz. Sayfada PS5 konsolu sepete eklenebiliyor ve konsolu sigortalamak için bir seçenek de dahil olmak üzere ön sipariş verilebiliyor.

PS5 Mediamarkt İsveç ön sipariş ps5

Sony PS5’i ne kadar ucuz yapabilir bilemiyoruz. Yaklaşık 500 dolarlık tahminler bir dereceye kadar mantıklı olsa da ışın izleme teknolojisini barındıran Radeon GPU, 7nm AMD Ryzen CPU, hızlı SSD depolama ve özel 3D ses işleme birimi ve RAM’leri de eklersek 500 doların altında bir fiyatla piyasaya sürülebilir mi? Tartışılır.

Peki bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Yeni nesil PS5 uygun bir fiyatla karşımıza çıkabilir mi? Yorumlarda fikirlerinizi belirtebilirsiniz.