PS4 sistem yazılımı güncellemesi 6.72 yayınlandı

Sony yeni PS4 sistem yazılımı güncellemesini 6.72 sürümüyle bugün yayınladı. Yeni güncelleme tahmin edebileceğiniz gibi sadece küçük iyileştirmeler sunuyor. Sistem yazılımı 6.72 yaklaşık 440 MB boyutunda ve yeniden yükleme yazılım güncellemesi 995 MB olarak geldi.

Diğer birçok ara sürüm gibi yeni sistem yazılımı 6.72 sadece PS4’ünüzün sistem performansını iyileştiren bir güncelleme ve 6.71 güncellemesinde olduğu gibi aynı dosya boyutu ve değişiklik notuyla geldi: “Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını iyileştirir.”

Sony’nin PS4 sistem yazılımı sayfasından yükleme adımlarına ve güncelleme detaylarına erişebilirsiniz.

Sony’nin PlayStation 4 ekosisteminde sunduğu en büyük değişiklik Mart ayında yayınlanan sistem yazılımı güncellemesi 6.50 ile gelmişti ve iOS cihazlarda uzaktan oynatma desteği sunuyordu.

PlayStation 4 sistem yazılımı 6.50 sürümünün temel özellikleri

  • iOS cihazlarında Uzaktan Oynatma özelliğinden artık yararlanabilirsiniz. Akıllı telefon ve tablet gibi cihazlardan PS4 sisteminize bağlanmak için (PS4 Remote Play) kullanabilirsiniz. App Store’dan (PS4 Remote Play) indirin.

6.50 sürümündeki diğer özellikler

  • Niconico Live kullanarak yayın yaparken artık 720p seçebilirsiniz. Bu hizmet yalnızca bazı ülkelerde ve bölgelerde kullanılabilir.
  • “Giriş” işlemleri için düğme atamasını (O) düğmesinden (X) düğmesine artık değiştirebilirsiniz.
  • (Ayarlar) > [Sistem] öğesini seçin ve ardından [Giriş için (X) Düğmesini Kullanın] onay kutusunu işaretleyin. Bu seçenek yalnızca belli başlı ülkelerde ve bölgelerde kullanılabilir.

PS4 konsolu için gelecek tüm haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.