PS4 sistem yazılımı güncellemesi 6.00 tartışmaların hedefi oldu

PlayStation 4’ün merakla beklenen 6.00 sistem yazılımı güncellemesi dün yayınlandı. Yeni PS4 güncellemesinin neler getirebileceğine dair çıkan spekülasyonların ardından, pek çok kullanıcı güncelleme içeriğini görünce hayal kırıklığına uğradı: “Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını iyileştirir.”

PS4 sistem yazılımı 6.00 beklentilere uzak kaldı

Sony, geçtiğimiz ay 6.00 güncellemesi için özel bir beta düzenledi ve kayıtlar Temmuz ayı ortasına kadar devam etti. Daha sonra, Ağustos ayının sonunda, Sony beklenmedik bir şekilde 6.00 güncellemesinin bir parçası olarak yeni PlayStation Store arama çubuğunu kullanıma sunmaya başladı. Bu test ve hazırlık süreci ile PS4 sahipleri güncellemenin gelişiyle büyük değişikliklerin geleceğine inandılar.

Güncelleme geldi ve görünüşe göre herhangi bir yeni özellikten yoksun. Çoğu PS4 kullanıcısı hayal kırıklıklarını ve şüphelerini dile getirdiler. Topluluğun genel kanısı, ya bazı büyük gizli özellik duyurularının gelmesi ya da güncellemenin troll olduğu.

İyimser kullanıcılar ise Sony’nin şu an için ek 6.00 güncellemelerini geri çektiğine inanıyor. Kararlılık güncellemesi yapmak ve bunun beta testi yapmak garip bir yaklaşım. Ancak Sony’den bu noktada mantıklı bir açıklama bekleniyor.

Bu hafta başında, Sony’nin çevrimiçi güvenlik ekibinin bir üyesi olan Luke Mears, Twitter’da güncellemenin neleri içerdiği ile ilgili bir soruya “Göreceksin.” cevabını vermişti. Belki de şu an için sadece Sony’nin bildiği bir şeyler var.

Doğal olarak, en popüler teoriler arasında belki de PlayStation Network’te tüm zamanların en çok talep edilen özelliği var: PSN ismi değişikliği! Sony, PSX 2017’de PSN adında değişiklik beklentileri konusunda yorumda bulundu. O zaman, Sony’den Shawn Layden şöyle demişti: “Şöyle söyleyeyim: Umarım olacağını göreceğiz, böylece bir sonraki PSX’te bana sormak zorunda kalmazsınız.