PS4 Pro 2 TB modeli Japonya’da satışa sunulacak!

Sony Interactive Entertainment’ın açıklamasına göre PlayStation 4 Pro 2 TB modeli 21 Kasım 2018’de Japonya’da satışa sunulacak. Bundan önce bu kadar geniş hafızaya sahip olan tek PS4 modeli, 500 Milyon Özel Sürümü’ydü ve piyasada bulunması zordu. Doğrusu standart PS4 Pro modeliyle gelecek olması sürpriz oldu.

Sony, 2 TB modelin gelişini: “kullanıcıların kendi yaşam tarzlarına göre PS4 Pro ürünlerini seçebilmeleri” olarak yorumluyor.

Ayrıca kontrol cihazlarına renk varyasyonu olarak bakır serisi Dualshock 4 de Japonya’da satılacak. Bu yeni renkle birlikte Aralık 2016’da Japonya’da piyasaya sürülen metalik altın ve gümüş renkleri yeniden satışa sunulacak.

PS4 Pro 2TB modeli diğer bölgelere gelecek mi?

Yeni 2 TB’lık PlayStation 4 versiyonunun diğer bölgelere gelip gelmeyeceği konusunda henüz bilgi verilmedi. Ancak günümüzde oyunların 100 GB gibi boyutlara ulaştığı düşünülürse ihtiyacımız olan yegane şey depolama alanı gibi görünüyor.

PlayStation 4 Pro görsel ve genel performans açısından üstün bir deneyim sunuyor ve depolama alanını artırmak kesinlikle mantıklı bir adım.

2TB’lık PS4 Pro Türkiye’ye gelse satın alır mısınız? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.