PS4 kullanıcıları yıllar önce gelen özelliği yeni keşfetti

Oyunlardaki başarımlar ve kupalar her zaman ilgi çekici olmuştur. Ancak kupalar oyunlardaki hikayelerden spesifik bilgiler sunabileceği spoiler yeme ihtimali olabiliyor. PlayStation 4, geliştiricilerin Kupaları “gizli” olarak belirlemelerine olanak sağlayarak görmek istemeyebileceğiniz detayları yanlışlıkla bulmanızı engelliyor. Peki ya oyunu bitirdikten sonra Kupa avınız sona erdiyse ya da başından beri spoiler endişeniz yoksa? Kupa listesini internette aramak akla gelen ilk çözümlerden biri. Ya da buna hiç gerek kalmadan PS4’te gizli kupa içeriğini görüntüleyebilirsiniz. Oldukça kolay gibi görünse de birçok kullanıcı bu özelliği yeni öğrendi.

Sadece gizli bir kupa seçin, ayrıntılar ekranını görüntülemek için X düğmesine basın ve gizli bilgileri ortaya çıkarmak için Kare düğmesine basın. Bu kadar. Özellik ilk kez Eylül 2016’da PlayStation 4’ün 4.00 sistem güncellemesiyle geldi. Ancak aynı ay duyurulan PS4 Slim ve PS4 Pro modellerinin yanı sıra tüm PS4 modellerine gelen HDR desteği nedeniyle özellik geri planda kaldı. Hatta güncelleme notlarını içeren PlayStation Blog makalesinde bile özellikten söz edilmedi. Sadece yaklaşık 1 ay öncesinde yayınlanan ön izleme yazısında kısaca bahsedildi.

Reddit kullanıcısı RockyB95 tarafından yeniden keşfedilen özellik birçok kullanıcıyı şaşırttı. Öyle ki PlayStation UK Twitter hesabı daha sonra kullanıcının keşfini paylaştı.

Belki de bundan sonra PS4 sistem yazılımı güncellemelerinin yama notları daha detaylı paylaşılmalı.