PlayStation 4 sistem yazılımı güncellemesi 6.70 yayınlandı

PlayStation 4 sistem yazılımı güncellemesi 6.70 bugün yayınlandı. Ancak sürüm numarasına bakıp heyecanlanmayın. Yama notlarına göre; yeni güncelleme sadece PS4’ünüzün sistem performansını iyileştiriyor.

6.70 yazılımı değerli sabit disk alanınızın çok kullanmıyor ve sadece 460 MB boyutunda. Güncelleme isteğe bağlı ve PlayStation Network’ü kullanmanıza engel olmuyor. Kısaca yeni PlayStation 4 güncellemesi hayatınızda hiçbir değişiklik yapmayacak.

Sony, bu hafta yine gözleri üzerine çekmeyi başardı. PlayStation 4’e özel Death Stranding tanıtımı oyun dünyasını kasıp kavururken, The Last Of Us Part 2‘nin yayın penceresine dair önemli bir ipucu elde ettik. Ayrıca Sony, yıllık Days of Play etkinliğiyle birlikte yeni gözdesi PS4 Steel Black‘i tanıttı. Days of Play 2019 etkinliği 7-17 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu süre zarfında yeni konsolun yanı sıra donanım ve oyun indirimleriyle yaza hazır gireceğiz.

Bu arada PS Plus Haziran ayı oyunları da belli oldu ve ne yazık ki yine 2 PlayStation 4 oyunuyla geldi. Bu ay abonelere sunulacak ücretsiz oyunlar: Sonic Mania ve Borderlands: The Handsome Collection.

Otomatik güncelleme özelliğini etkinleştirdiyseniz, 6.70 güncellemesi sisteminize otomatik olarak yüklenecektir. Ancak, PlayStation 4 sistem yazılımı 6.70 yalnızca sistem performansını iyileştiriyor ve küçük bir güncelleme olduğundan isterseniz es geçebilirsiniz.

PlayStation 4 ömrünün sonuna yaklaşıyor ve Sony gelecek nesil konsoluna hazırlanırken, PS4 için gelecekte ne tür sistem güncellemeleri geleceğini merak ediyorum. Sony artık odağını büyük ölçüde PS5’e kaydırıyor ve umarız PS5 sevilen tüm özellikleri PS4’ten devralarak, teknik geliştirmelerle birlikte eksiksiz olarak karşımıza çıkar.