PlayStation 4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 6.20 yayınlandı

PlayStation 4 için Sistem Yazılımı Güncellemesi 6.20 global olarak yayınlandı. Sony’nin son zorunlu sistem güncellemesi yine büyük değişiklikler getirmiyor. Konsol başlatıldığında, PS4 kullanıcıları sistemi hemen güncelleme ya da daha sonra yapmak için bekletme seçeneğine sahip olacaklar.

PlayStation 4’ün yeni 6.20 güncellemesi yaklaşık 447.2MB gibi oldukça küçük boyutlu ve bu yüzden yükleyip aradan çıkarmak daha iyi bir seçenek. Diğer güncellemelere benzer şekilde, 6.20 güncellemesinden notlar yine oldukça kısa. Sony’nin değişiklikler hakkındaki alışıldık, o tek cümlelik güncelleme notu:

“Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını iyileştirir.”

PlayStation 4 sistem güncellemeleri, konsolu daha istikrarlı hale getirmekten daha fazlasını yaptı. Ama ilginç şekilde 6.00 güncellemesi “sistem performansını iyileştirmek” için yayınlandı. Yine de kullanıcılar dört gözle PSN ismini değiştirme özelliğini getirecek güncellemeyi bekliyor.

PlayStation oyuncuları Sony’nin henüz bir tarih belirlememesine rağmen, 2019’da PSN isimlerini değiştirebilme şansına sahip olacaklar. Bu iyi bir haber olsa da, özellik bazı PlayStation 4 kullanıcıları için sorunlara neden olabilir. Sony güncellemenin beta sürecinde belirttiği gibi potansiyel riskler öngörüyor.