PlayStation 4 satışları 90 milyonu geçti!

Ekim 2018’in sonunda, Sony’nin finansal raporuna göre PlayStation 4 satışlarının 86.1 milyona ulaştığı açıklanmıştı. Aradan geçen birkaç ayın ardından PS4 yeni bir dönüm noktasına ulaşmış olabilir.

Rapora göre, PlayStation 4 dünya çapında 90 milyon’dan fazla cihaz satmayı başardı. Walmart Kanada’nın Oyun, Teknoloji ve Medya Editörü Paul Hunter rakamları kişisel Twitter hesabından açıkladı. Sony’den resmi bir açıklama gelmedi ve şimdilik veriler söylenti olarak kaldı.

90 milyona ulaşan satışlar açıklansa bile çok sürpriz olmaz, zira PlayStation 4’ün Kasım ve Aralık aylarında 4 milyon satması tutarsız görünmüyor. Çünkü PS4, 2017 yılının aynı döneminde 5.9 milyon satış gerçekleştirdi. Bu rakam 2016 tatil sezonununda 6.2 milyondu ve şimdiyle kıyaslanırsa açıklama makul görünüyor.

PlayStation: 2018'in en iyi oyunları playstation 4

PlayStation 4’ün 2018’in son aylarında da benzer başarılar kazanmış olmasının nedeni Kara Cuma, Ocak Satışı fırsatlarının yanı sıra Call of Duty: Black Ops 4, Battlefield 5 ve Red Dead Redemption 2 gibi oyunlardaki indirimlerin sisteme yeni oyuncuları çekmesi olarak gösterilebilir.

Satışlar bir yana, 2018 yılı PS4 için oldukça hareketli ve başarılı geçti. Her ikisi de satış rekoru kıran, ödülleri toplayan God of War ve Marvel’s Spider-Man gibi platforma özel oyunlar kesinlikle bu başarıya katkıda bulundu. PlayStation 4‘ün 2019’da özellikle birinci parti oyunlarda nasıl bir yönelim sergileyeceği merak konusu.