EA Access Temmuz ayında PlayStation 4’e geliyor!

EA ve Sony, EA kütüphanesindeki oyunlara erişmenizi sağlayan abonelik hizmeti olan EA Access‘in nihayet PlayStation 4’e geleceğini açıkladı. Hizmet PS4 için Temmuz 2019’da başlatılacak, ancak şu anda tam tarih bilinmiyor.

EA Access, oyunculara EA tarafından yayınlanan çok sayıda oyunu sınırsız olarak oynama şansı veriyor. Ayrıca hizmet yaklaşan EA oyunlarına 10 saatlik erken erişim sağlıyor. Buna en yeni örnek PS4 dışındaki tüm platformlarda erken erişime sahip olan Anthem‘di. Çok az istisna dışında EA Access’teki birçok oyun hizmete dahil olacak. Battlefield 1, Mirror’s Edge ve Dragon Age Inquisition gibi oyunlar hizmetin parçası.

Bunun dışında aboneler hizmetteki oyunların tüm DLC ve genişlemelerini %10 indirimle alabilecekler. PlayStation 4 kullanıcıları EA Access oyunlarına ayda 4.99 dolar, yılda 29.99 dolar karşılığında erişilebilecek. Abonelikler platformlar arasında taşınamayacak ve bu yüzden hepsi için ayrı olarak ödeme yapmanız gerekecek.

EA Access hizmeti ilk olarak 5 yıl önce hayatımıza girdi ve o sıralar sadece Xbox One’a özeldi. Benzer bir hizmet olan EA Origin Access artık PC platformunda mevcut. Sony, EA’in daha önce hizmeti platformuna taşımak için şirkete yanaştığını, ancak geri çevirdiğini açıkladı. O sıralar Sony hizmetin PS4 kullanıcı tabanına “değer” sağlamadığını belirtmişti. Yılın başlarında çıkan söylentilerin ardından Sony duruşunu değiştirmiş görünüyor.

Sony son yıllarda politika değişikliğine işaret ediyor. Geçtiğimiz yıl PSN kimliği değişikliğinin gündeme gelmesi ve bazı oyunlarda çapraz oyunun desteklenmesinin ardından şirket yeni atılımlar yapmaya başladı.

Çok sayıda oyun ve sürekli genişleyen kütüphanesiyle EA Access artık PlayStation 4 sahipleri için yeni bir soluk yaratabilir. Gelecek nesil konsol PlayStation 5 ile geriye dönük uyumluluğun gelmesiyle hizmet daha da büyüyerek değerlenecektir.