Project Car geliştiricisinden PlayStation ve Xbox’a rakip: Mad Box!

Project Cars geliştiricisi Slightly Mad Studios, son zamanlarda “Mad Box” adlı oyun konsolu üzerinde çalıştığını açıklayarak herkesi şaşırttı. Sony, Microsoft ve Nintendo’nun hakim olduğu pazarda, şirketi zorluklar bekliyor ve geçmişte farklı şirketlerin girişimleri hüsranla sonuçlanmıştı.

Ancak, Slightly Mad Studios İcra Kurulu Başkanı Ian Bell, Mad Box’ın başarısız olacağı yönündeki önerileri önemsiz görüyor.

Bell, Twitter‘da Mad Box ile ilgili soruları cevapladı ve meraklı takipçilerine; Mad Box’ın Android tabanlı bir girişim olmayacağına dair güvence verdi ve konsolun her anlamda PlayStation ve Xbox kadar konsol olduğunu belirtti:

“Şimdiye kadar yapılmış en güçlü konsol, kelimenin tam anlamıyla çılgın. 4K çözünürlük mü istiyorsunuz, saniyede 60 kare hızında VR mı istiyorsun? Oyunlarınızı geliştirmek için ücretsiz bir motor mu istiyorsunuz? Ona sahipsiniz.”

Bell, Mad Box’ı “yükseltilmiş bir bilgisayar” olarak adlandırılan ve Steam Machines’ne benzeten bir kullanıcıya; PlayStation ve Xbox’ın da “kutunun içinde PC bileşenleri” içeren konsollar olduğunu öne sürerek yanıt verdi.

Slightly Mad, geliştiricilerin diğer büyük konsolların yanı sıra Mad Box ile uyumlu oyunlar yapmalarını kolaylaştırmayı planlıyor: “Tüm geliştiricilere, PC, Xbox, PlayStation ve tabii ki şimdiye kadarki en iyi konsol olan Mad Box’a oyun yayınlayabilmelerini sağlayacak bir çapraz platform motoru sunuyoruz.”

Bu motor, içerikleri neredeyse tek tıklamayla tüm büyük konsollara dağıtmaya izin verecek.

Bell: “Xbox, PlayStation ve Mad Box’ın yanı sıra PC’yi desteklemek istiyoruz. Teknoloji bunun gerçekleşmesi için hazır.” dedi ve Mad Box’ın en az 3 yıl uzakta olduğunu söyledi.

Slightly Mad Studios’un konsol girişimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce PlayStation, Xbox ve Nintendo gibi devlerle yarışabilir mi? Yorumlarda fikirlerinizi belirtebilirsiniz.