PlayStation Classic’te gizli Emülatör Ayarları keşfedildi

PlayStation Classic, 3 Aralık’ta piyasaya sürüldü ve topluluk mini konsolun bazı eksikliklerine çözüm bulacak gibi görünüyor. Gelen yorumlara göre cihazın teknik açıdan diğer modeller kadar iyi karşılanmadığını söylemeliyiz. Emülasyon ve görüntüleme performansı topa tutulan yeni konsolun sistemi, Sony’nin ön yüze dahil etmediği seçenek menülerini denemek isteyenler için açık.

Tek yapmanız gereken USB klavye bağlamak ve ESC düğmesine basmak. Bu basit işlem, PlayStation Classic’in kullandığı açık kaynak emülatör için tam menüyü getiriyor ve kullanıcı seçeneklerinin sayısını önemli ölçüde genişletiyor. Yukarıdaki videoda gizli menüleri görebilirsiniz, ancak kullanıcılar her klavyenin bu seçeneklere erişmenize izin vermeyeceğini bildiriyorlar. Bazı denemelerde Apple, Logitech ve Razer klavyelerinin menülere erişemediği belirtiliyor.

Gizli menüde PlayStation Classic’in kullanıcı arayüzünün parçası olmayan; görüntü seçenekleri, kare atlama, bölge değiştirme, hileler gibi daha birçok ayrıntılı seçenekler var. Bunların hiçbiri erişime yönelik herhangi bir korsan veya harici yazılım gerektirmiyor. Yine de oluşabilecek hatalara karşı kullanıcıları uyaralım.

Ancak menüler geniş ve oldukça ince ayarlara sahip. Video çıkış modunu değiştirmek için seçenekler, tarama çizgileri ekleme yeteneği ve önyüklü oyunları analog kontrol cihazı ile oynatabilecek seçenekler var gibi görünüyor.

Sistemi varsayılan ayarlarına sıfırlama seçeneği de vardır ve oluşabilecek hatalarda yardımcı olabilir. Oyuncuların PlayStation Classic’teki oyunların performansını iyileştirmek için en iyi seçenekleri bulması muhtemelen uzun sürmeyecek. Hatta belki de oyuncuların Sony’nin konsola dahil etmediği diğer PlayStation oyunlarını oynamak için PlayStation Classic donanımını kullanmaları mümkün olacak.

PlayStation Classic’e dair herşeye ve merak edilen sorulara yazımızdan ulaşabilirsiniz.