PlayStation 5’in kod adının ‘Erebus’ olduğu düşünülüyor!

İnternette bazı sızıntılara dayanarak, PlayStation 5‘in kod adının ‘Erebus’ olduğu iddia ediliyor.

PlayStation 5’in kod adı Erebus olabilir mi?

ResetEra kullanıcısı Gemüsepizza tarafından detaylandırılan Unreal Engine 4‘ün backend  kısmındaki iki platform listesi, artık Erebus’tan bahsediyor. Erebus, motordaki en son güncellemeye kadar bu listelerin bir parçası değildi. İşte listelerden biri:

PlayStation 5 Erebus playstation 5

İnsanlar bu ismin neden PS5’e referans olduğunu düşündüklerinde ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. İlk olarak; Erebus kaos’tan oluşan karanlığı temsil eden bir Yunan tanrısı. Daha da önemlisi, varoluşun ilk beş varlığından biri olarak gösteriliyor.

Son üç PlayStation konsolu da Yunan temalı kod adlarına sahipti: PS4 Orbis, PS VR Morpheus ve PS4 Pro Neo. Bazıları da, Yunan kod isimlerinin devamı Erebus’un PlayStation5’ten ziyade yeni bir PS4 modeli olduğunu düşünüyor.

Bunun neden Xbox değil de PlayStation 5 olduğu sonucuna vardıklarını merak edenler için, daha önce yeni nesil Xbox Scarlett‘in hakkında raporlar yayınlandığını belirtelim.

Bu yıl yeni nesil konsolların hazırlandığı görülüyor. Daha önceki raporlar PlayStation 5’in 2020’de geleceği tahmininde bulunuyordu.

Ne tarz yenilikler sunacakları ayrı bir soru olsa da, birçok kaynak oyun yayıncılığını içereceklerini tahmin ediyor. Ubisoft CEO’su Yves Guillemot bunun oyun dünyasının geleceği olduğuna ve geleneksel konsol üretim döngüsünü sonlandıracağına inanıyor.