PlayStation 4 Pro üst düzey bir performans vadediyor!

Sony yakın zamanda PlayStation 4 Slim ve belki de en çok beklenen cihazı PlayStation 4 Pro‘yu tanıttı. Ailenin yeni üyesi, gücü ve çağımıza ayak uyduran özellikleriyle üst düzey bir konsol deneyimi vadediyor.

Peki, PlayStation 4 Pro nedir?

Sony, uzun süredir üzerinde çalıştığı son konsoluyla 4K çözünürlük desteği veriyor ve Playstation 4 Pro ile oyuncuların kalbine girmeye hazırlanıyor.

İşlemci gücü, standart PlayStation 4 ve PlayStation 4 Slim versiyonlarına kıyasla oldukça güçlü. Aynı zamanda, 4K çözünürlük ve 60 FPS performansına destek sağlamak için işlemci önemli ölçüde geliştirildi. Cihaz özellikle PS VR gözlükleriyle oynanacak sanal gerçeklik oyunlarında, oyunculara maksimum performans kazandırmayı hedefliyor.

PlayStation 4 Pro gücünü 8 çekirdekli 2.1 GHz Jaguar işlemcisinden alıyor. Günümüzde bilgisayar ana kartlarında bile görmekte zorlandığımız DDR5 Ram desteği sunan cihazın 8GB DDR5 belleği etkileyici. Sony’nin yeni üst düzey konsoluyla sağlam bir oyun performansının yanı sıra, Netflix ve Youtube gibi birçok platformda 4K çözünürlüklü videoları sorunsuz izleyebileceksiniz.

Sony, PlayStation 4 ve Slim konsolları için 4K çözünürlük veremese de HDR görüntü güncellemesi sunmayı planlıyor.

PlayStation Pro’nun fiyatı ne kadar olacak?

Sony, son katıldığı etkinlik olan PlayStation Meeting‘de Playstation 4 Pro’nun fiyatını 399 dolar olarak açıkladı. Ancak, Sony’nin Türkiye’deki fiyat politikasının ne olacağı henüz bilinmiyor. Konsolun Kasım ayının ortalarında, raflarda olacağı tahmin ediliyor. PS Oyun ailesi olarak gelecek haber ve güncellemeler için sizleri bilgilendireceğiz.

Daha fazla bilgiye Sony’nin resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.