Playstation 4 Pro

30

Sony son düzenlediği etkinlikte Playstation 4 Slim ve belkide en çok beklenen diğer cihazı Playstation 4 Pro‘yu tanıttı.

Peki nedir bu Playstaation 4 Pro

Sony uzun süredir üstünde çalığtığı 4K çözünürlük desteği verdiği son konsolu Playstation 4 Pro ile birlikte oyuncuların gönlünde taht kurmaya devam ediyor. Daha önceden sızdırıln bilgilere göre adı PS Neo değil PS Pro olarak oyun severlere sunuldu.

Standart Playstation 4 Fat ve Playstation 4 Slim kasaya kıyasla işlemci gücü oldukça güçlü. Aynı zamanda 4K çözünürlükte 60 FPS destek verebilmesi için grafik işlemciside gözle görülür oranda arttırılmış durumda. HDR özelliği ile görüntülerde canlılık bir hayli artmış durumda. Özellikle PS VR gözlüğü ile oynanacak sanal gerçeklik türündeki oyunlrda ise bize tam performansı vermeyi hedefliyor.

8 çekirdekli Jaguar işlemcisine sahip Playstation 4 Pro 2.1 GHz’lık bir işlemciyle geliyor. Bilgisayar anakartlarının bile bir çoğunun desteklemediği DDR5 Ram desteği sunan Playstation Pro 8GB DDR5 RAM ile göz dolduruyor. Elbette bu kadar iyi bir sistemi sadece oyun için harcamak istemeyen Sony Netflix ve Youtube gibi bir çok platformda 4K çözünürlüklü videoları da izleyebileceksiniz. Ancak şunu da belirtmekte fayda var 4k Çözünürlüklü bir oyun ne yazık ki Playstation 4’te oynanamayacak.

Sony daha önceden Playstaation 4 Fat ve Slim kasa konsol alan oyuncularıda üzmeyecek. 4K çözünürlük veremese de HDR görüntü özelliğine sahip oyuncular içinde güncelleme çıkaracağını belirtti.

Playstation 4 Pro Ne kadar?

Sony son etkinliği olan Playstation Meeting’te Playstation 4 Pro’nun fiyatını 399 dolar olarak açıkladı. Ancak Sony’nin son çıkardığı konsolun Türkiye’de ki fiyatının ne olacağı henüz bilinmiyor. Kasım ayının ortasında raflardaki yerini alacağıtahmin ediliyor. Ps Oyun ailesi olarak bizde merakla bekliyoruz.

Detaylı bilgi için Sony’nin resmi web adresine bakabilirsiniz.