PlayStation 4 emülatörü Orbital ilerleme kaydediyor

PlayStation 4 emülatörü için çalışmalar yavaş ama emin adımlarla devam ediyor. Hala sağlam bir PS1 emülatörüne sahip olmadığımız gerçeğini düşündüğünüzde henüz erken gibi görünse de, PS4’ün Orbital kod adlı emülatörü için önemli gelişmelerin eşiğinde olabiliriz.

Alexandro Sanchez tarafından yayınlanan yeni bir video, yazılımın başlatılmasıyla ortaya çıkan bazı sorunların çözülmesi için erken aşamada olduğumuzu gösteriyor; ancak bu, diğer geliştiricilerin çalışmalarını destekleyecek, kararlı bir PlayStation 4 emülatörü için kapıları açabilir.

Videoda kullanıcılara gösterilecek pek bir şey yok. Zaten Sanchez videoyu diğer geliştiricilerin ilerlemesini görmesi, öğrenmesi ve yaklaşımından yararlanması için yükledi.

Video tanımında şu açıklamaya yer veriliyor:

Mevcut durum: Tüm sürücüler doğru şekilde başlatılıyor. VFS başarıyla yüklendi. İlk userland uygulaması olan /mini-syscore.elf çözüldü ve başarıyla başlatıldı. Kısa bir süre sonra /SceSysAvControl.elf başlatıldı ve sistem olaylarını başarılı bir şekilde kullandı. Eş zamanlı olarak mini-syscore, ilk açılışta beklenen HDD ile ilgili bir sorun tespit etti ve /safemode.elf’i başlattı. Sistem Güvenli Mod’a başarıyla giriyor, ancak güvenli mod menüsü oluşturulurken donuyor.

Yani kısaca birbirinden harika PlayStation 4 oyunlarını bilgisayarlarınızda oynayabilmek için bir süre daha bekleyeceksiniz. PlayStation 4 emülatörü şimdilik bir hayal olarak kalacak. Ancak yakın gelecekte oyunlarımızı yedekleyebileceğimizi, oynayabileceğimizi ve değiştirebileceğimizi bilmek heyecan verici. Kod açık kaynaklı tutulduğu ve geliştiriciler birlikte çalıştığı sürece ilerleme kaydedilmesi kaçınılmaz. PlayStation 4 oyunlarını bilgisayarlarımızda oynayabileceğimiz günleri iple çekiyoruz.

Bu arada PlayStation Classic‘i nasıl daha yetenekli bir emülatöre dönüştüreceğimizi bulabilirlerse memnun olacağız.