PlayStation 2 için servis desteği Japonya’da sona erdi

2018’de PlayStation 2 dünyasında etkinliğin devam ettiğini düşünmek bile şaşırtıcıyken, sonunda Sony bitirici darbeyi vurdu. Konsol üreticisi dünyanın en çok satan oyun konsolu için Japonya’da hizmet taleplerini geri çeviriyor. Ne yazık ki, PlayStation 2 için onarımlar geçtiğimiz hafta sonundan önce resmi olarak sona erdi.

PlayStation 2 için son kapı da kapandı

Japon medyasından gelen haberler, Sony Interactive Entertainment’ın 31 Ağustos 2018’de PlayStation 2 için resmi olarak desteği bitirdiğini bildiriyor. Konsol beş yıl önce üretimden kalktı, ancak şirket hala onarım hizmeti veriyordu. Artık bozulan emektar konsollar retro bir dekor olarak kullanılabilir.

PlayStation 2 PS2 playstation 2

Sony Japonya’daki PS2 sahiplerine son bir bildirimde bulunarak, PlayStation 2 onarımına ihtiyaç duyan herkesin 31 Ağustos 2018 tarihine kadar çevrimiçi bir form doldurarak talepte bulunmalarını istedi. Iwate Prefektörlüğü’deki PlayStation Clinic‘e 7 Eylül’den sonra  gelen konsollar tamir edilmeyecek.

Bu durum sıkıntılara yol açabilecek olsa da, Sony Japonya’nın hala PS2 hizmeti vermesi oldukça şaşırtıcıydı. Konsollar resmi destekten çıktığında, çevrimiçi onarım hizmetleri ve tamir kitleri, eski cihazları canlı tutmak için güvenilir seçenekler haline gelecek.