Erebus’un PlayStation 5 kod adı olmadığı anlaşıldı

Dün internette PlayStation 5‘in kod adının bulunduğunu belirten bir söylenti patlak verdi. Unreal Engine güncellemesinde görünen listelemede, Erebus adlı bilinmeyen bir kodun nesil konsola referans olduğu iddia edildi.

Erebus hakkındaki yanlışı Epic çalışanı düzeltti

Erebus, insanlarda heyecan yarattı ve kodda Xbox One ve PlayStation 4 ile birlikte görünmesi nedeniyle PlayStation 5‘in kod adı olabileceği öne sürüldü. Ancak Epic Games çalışanı gerçeği ortaya çıkardı.

PlayStation 5 Erebus erebus

Arjan Brussee Twitter‘da bu yanlışı düzelterek iddialara kesin bir cevap verdi. Boss Key ve Gerilla Games’in eski kurucu ortağı Aralık 2017’de Epic Games’e katıldı. Meğer Erebus, PlayStation 5’ten ziyade Epic Games’in Fortnite oyununun Nintendo Switch versiyonuna referansmış.

Peki insanlar neden Erebus’un PlayStation 5 kod adıyla ilgili olduğunu düşündü? Kodda PlayStation 4 ve Xbox One ile birlikte görünüyordu. Ayrıca Sony bazı Yunan tanrılarının isimlerini kod adı olarak kullanıyor. Örneğin, PlayStation VR bir zamanlar Morpheus Projesi olarak biliniyordu. Yine PlayStation 4 Pro da bir zamanlar Neo olarak bilindiğinden, söylentiler alevlendi.