James Bond oyununa odaklanan IO Interactive, Hitman serisine ara veriyor

IO Interactive, Hitman üçlemesini tamamlamasının ardından James Bond oyunu Project 007 üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Stüdyonun CEO’su ve ortak sahibi Hakan Abrak, yeni James Bond oyununa odaklandıklarını ve Hitman serisine ara verdiklerini doğruladı.

Suikastçı serisi gelecekte devam edecek ve IOI, şu anda Hitman 3 için daha fazla DLC planlıyor. Ancak Ajan 47, maceralarına bir süre ara verecek. Hakan Abrak, IGN’e verdiği röportajda, “Şu anki düşüncemiz, Ajan 47’nin biraz dinlenmeyi hak ettiği yönünde. Son üç oyundur meşguldü.” şeklinde konuştu. Stüdyo, World of Assassination serisinin ilk oyunu Hitman piyasaya sürüldüğünden beri, yaklaşık 5 yıldır düzenli olarak yeni içerikler yayınlıyor. Abrak, seriyi desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

IOI: Hitman serisinin geri döneceğinden emin olabilirsiniz

Hitman 3

Hitman 3, Ocak ayında çıktı ve World of Assassination serisini sonlandırdı. Bu nedenle IOI’nin seriyi bir süreliğine dinlendirmesi mantıklı. Abrak, stüdyonun üçlemenin son oyununa bağlı kaldığını ve gelecekte oyunu yeni güncellemelerle desteklemeye devam etmeyi planladığını vurguladı. Ayrıca Ajan 47 şimdilik izinli olsa bile, serinin bir noktada geri döneceğinden emin olabileceğimizi söyledi.

Abrak, “Bu, Ajan 47’nin sonu değil. Sadece herkesin bunu bildiğinden emin olmak istiyorum. Daha önce bahsettiğimiz gibi IO ile vazgeçilmez bir bütün ve bizim çok sevdiğimiz bir serimiz. Elbette Hitman devam edecek. Ajan 47, belki biraz dinlenecek ama bu, World of Assassination içinde bazı harika, etkileyici şeyler üzerinde çalışmadığımız anlamına gelmiyor. Yani, kesinlikle bir şeyler yolda ve ileride bunun hakkında konuşmayı dört gözle bekliyorum.” dedi.

Oyun serisinin dışında, şu anda yapım aşamasında olan bir Hitman dizisi de var. Oyunların öncesinde geçecek olan dizide Ajan 47, saçlı olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca IOI’nin bir sonraki projesi, geliştirme sürecinin erken aşamalarında olduğu bilinen yeni James Bond oyunu olacak. Stüdyo, Project 007 ve diğer projeler üzerinde çalışması için 200 kişiyi işe alıyor.

yorum Yap