Jade Raymond’ın kurduğu Haven, PlayStation için yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Jade Raymond, Montreal merkezli yeni bir bağımsız stüdyo olan Haven Studios‘u kurduğunu duyurdu. Raymond, yeni stüdyosunda yıllar boyu birlikte çalıştığı geliştiricileri bir araya getiriyor. Ayrıca Haven, Sony Interactive Entertainment’ın desteğiyle PlayStation için yeni bir oyun üzerinde çalışıyor.

Sony, proje için stüdyoya yatırım yapıyor. Raymond, stüdyosunu PlayStation Blog aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Oyunların insanların hayatlarına keyif katma gücüne inanıyoruz. Ve Sony de öyle. Mükemmelliğe olan bağlılıkları eşsiz. Bu yüzden destekleri ve arkamızda durdukları için daha mutlu olamazdım.” ifadelerine yer verdi. Açıklama heyecan verici olsa da, söz konusu proje hakkında detay verilmedi.

Jade Raymond, oyun geliştirmede özgürlüğün önemine dikkat çekiyor

Jade Raymond

Jade Raymond, Assassin’s Creed ve Watch Dogs gibi oyunların baş yapımcılığını üstlendiği Ubisoft’taki başarısı ile tanınıyor. Daha sonra Ubisoft’tan ayrıldı ve EA Motive‘i kurdu. Ardından Motive’den ayrıldı ve Stadia’nın dahili geliştirme ekibine liderlik etmek için Google’a katıldı. EA ve Google oyun yapımının önüne engeller koyduğu için Raymond, son 6 yıldır çalışmalarında sorunlar yaşadı. Bu nedenle artık bağımsız bir geliştirici olarak yaptığı açıklamada oyunlara odaklanma ve yaratıcı özgürlükten bahsetmesi dikkate değer. EA ve Google, oyun yapma tutkusundan ziyade hizmetlere, para kazanma yollarına odaklanmışlardı.

Raymond, “Mesleklerimizi herhangi bir engel veya aksaklık olmaksızın uygulayabileceğimiz bir yerde OYUNLARA yeniden odaklanmanın zamanı geldi. Oyuncuların kaçabileceği, eğlenebileceği, kendilerini ifade edebileceği ve topluluk bulabileceği dünyalar yaratmak istiyoruz. Tutkumuzu bir projeye dökmek istiyoruz. İnsanların deneyimlemesi için harika bir şey yapmak istiyoruz.” dedi.

Şu an için Haven Studios’un logosu ve web sitesi bile yok. Bu nedenle stüdyonun çalışmalarına dair hiçbir ipucu yok. Ancak PlayStation ve Raymond’ın kendi uzmanlığı ile ortaya heyecan verici bir oyunun çıkacağına şüphe yok.

yorum Yap