PS4'e özel Marvel's Spider-Man ön incelemesi!

PS4'e özel Marvel's Spider-Man ön incelemesi!
Öncelikle şunu belirtelim ki hepimiz çocukluk ve gençlik dönemlerimizde spider-man filmlerini, oyunlarını az çok oynamış, o evrene ucundan da olsa girmişizdir. Marvel evreninin en sevilen kahramanlarından birisi olan Spider-Man şimdi...

Öncelikle şunu belirtelim ki hepimiz çocukluk ve gençlik dönemlerimizde spider-man filmlerini, oyunlarını az çok oynamış, o evrene ucundan da olsa girmişizdir. Marvel evreninin en sevilen kahramanlarından birisi olan Spider-Man şimdi ise bizim karşımıza mükemmel bir oyun ile birlikle geliyor gibi görünüyor.

[game id="EP9000-CUSA11993_00-SPIDERMPREORDPSN" ]

Insomniac Games tarafından geliştirilen oyun gelen bilgiler doğrultusunda sadece PS4'e özel olacak gibi duruyor. Şirket zaten sosyal medya hesabında Xbox sistemlerine bu oyunu çıkarmayacağını belirtmişti. Bu doğrultuda oyunu sadece PS4'e özel olarak bırakmak isteyen firmanın oyunu PC platformuna çıkarması en azından şimdilik zor bir ihtimal gibi görünüyor.

Peter Parker ve Spider-Man ile yepyeni bir macera!

spider-man peter parker 23

Peter Parker'ın Örümcek Adam rolünde olacağı oyunda, Peter'ın hayatının oldukça önem taşıyacağı belirtilmişti. Yani şöyle ki oyunda Peter'ın hem normal hayatı hem de örümcek adam hayatı arasındaki dengeyi kurabileceğiz. Yani oyunu sadece Örümcek Adam olarak değil, aynı zamanda normal hayatını da yönetebileceğimiz bir oynanış bizi bekliyor gibi. Diğer belirtilen detaylara bakınca oyunda sadece Peter Parker'ın yanı sıra oyundaki bazı karakterleri de yönetebileceğimiz sahnelerin olması. Zaten paylaşılan oyun videolarından birisinde bu duruma istinaden bir sahne görüyoruz. Bir gazetede muhabir olarak karşımıza çıkacak olan Mary Jane oyunun ana noktasında olacağa benziyor.

Marvel's Spider-Man E3 2018

Gelelim diğer detaylara. Oyunun E3 2018 sunumunda önümüze bir görsel daha çıktı. Oyunda bir noktada karşımıza Doctor Strange'den tanıyacağınız Sanctum Sanctorum çıkıyor. Avengers dünyasında geçeceği zaten ekip tarafından söylenmiş olsa da, bu bahsettiğimiz Doctor Strange göndermesi bize oyunda Doctor Strange’in olabileceğine mi işaret? Yoksa sadece yapımcılar tarafından eklenmiş bir easter egg mi bir açıklama gelene kadar öğrenemeyeceğiz maalesef.

Şuana kadar yapılmış en iyi Spider-Man oyunu olarak görülen bu yapım için bir koleksiyoncu sürümü paylaşıldı. Paylaşılan görselde koleksiyoncu sürümü Digital Deluxe Edition'ın tüm içeriğine sahip olacak. Ayrıca steelbook kutusunda, Titan Books tarafından tasarlanan sanat kitabı ve Gentle Giant tarafından yapılan bir Marvel Örümcek Adam heykeli ile sunulacak. Yapılan Game Stop açıklamada paket içerisinde iki tane daha gizemli ürün olduğunu belirtti.

spider-man collector's edition

Ne kadar koleksiyoncu sürümü olarak ortaya çıkmış olsa da oyunu içermediğinden ötürü sadece Spider-Man hayranları tarafından ilgi görecek gibi duruyor. Eğer meraklısı varsa Amazon üzerinden 100$ gibi bir fiyat etiketi ile alabilirsiniz. 7 Eylül tarihinde PS4 için çıkacak olan oyunun gelin ön sipariş fiyat listesine bir bakalım:

-Marvel’s Spider-Man: 299TL

-Marvel’s Spider-Man Dijital Deluxe Sürüm: 339TL

Oynannış fragmanıda düşmanlar Rhino, Scorpion, Vulture, Mister Negative ve Electro gibi düşmanlar yer alırken son gizemli kötü de sızıntıyla ortaya çıktı. Marvel's Spider-Man hakkındaki tüm haber ve duyurulara buradan erişebilirsiniz.