Orcs Must Die! Unchained İncelemesi

Orcs Must Die! Unchained İncelemesi
Orcs Must Die! Unchained serinin Playstation için ilk defa çıkan ve 2012'den beridir gelen en son versiyonu. Serinin ilk oyunu Xbox ve PC için, ikinci oyunu ise sadece PC platformu için çıkmıştı. Oyun kule savunma (tower...

Orcs Must Die! Unchained serinin Playstation için ilk defa çıkan ve 2012'den beridir gelen en son versiyonu. Serinin ilk oyunu Xbox ve PC için, ikinci oyunu ise sadece PC platformu için çıkmıştı. Oyun kule savunma (tower defense) sistemindeki konseptini korurken, tonla yeni mod ve kazanmak için bir çok şeyle geldi.

Ve en güzeli de: ücretsiz :)

Orcs Must Die! Unchained 3 kişiye kadar online oynayabildiğiniz, organize olup tuzaklar kurarak gelen ork akınını bölgenize girmeden durdurmaya çalıştığınız bir kule savunma oyunu. Oyunda tuzakların yanında kendine has özellikleri ve yetenekleri olan kahramanınızla ork dalgalarına karşı eğlenceli anlar yaşıyorsunuz.

Başlangıçta 3 bedava kahraman veriliyor ve kazanmanız için çok daha fazlasını içeriyor. Bu da oyunu pay-to-win olmaktan çıkarıyor. Oyunda oynayarak da kazanıyorsunuz ancak tahmin edeceğiniz gibi bu biraz zaman alıyor.. Yine de free-to-play bir oyuna göre fena sayılmaz. Oyunculara her zaman kazanma şansı veren yeni görevler var. Ayrıca altın satın alarak daha fazla kahraman, kostüm alabiliyor ve tuzaklarınızı daha hızlı geliştirebiliyorsunuz.

Yeni başladığınızda verilen altınlarla yeni karakterler ve ek oyun seçenekleri açılıyor ve bununla beraber görevleri tamamlayarak daha fazla ganimet (loot) elde etmeye devam ediyorsunuz. Zamanla ilerlemek için para harcamanız hissine kapılsanız da aslında yine de bu konuda dengeli sayılır diyelim.

Orcs Must Die! Unchained çok oyunculu mod:

Oyunu aslında tek başına oynaması da zevkli fakat aslında bu oyun arkadaşlarınızla oynamak için yapılmış diyebilirim. Birlikte taktiksel hareket ederek savunmak ve bir süre sonra durdurulamaz hale gelen dalgalara karşı koymak çok daha eğlenceli ve hırslı.

Diğer oyuncularla oynadığınızda, iletişim kurmayan (ya da kurmak istemeyen) ve oyun içinde altınını umutsuz tuzaklara döken tecrübesiz oyuncular olabiliyor. Belki onlar için bir uyarı göstergesi, sinyal olsa daha iyi olurdu.

Başlangıçta her savaş yeni bir tecrübe demek. Bazen takımla senkronizasyon sorunları yaşasanız da genelde eğlenceli savaşlar geçiyor. Maçlar MOBA oyunları ile benzer; dalgalar geldikçe seviye atlıyorsunuz, yeni beceri ve yetenekleriniz açılıyor. Maç bittiğinde kahramanınız bir sonraki maç için yine level 1e düşüyor.

Sabotaj Modu!

Sabotaj modu aslında 3v3 PvP modu gibi. Siz 3 kişi bir haritada kendi bölgenizi savunurken, diğer takım başka alternatif bir haritada normal survival haritasında olduğu gibi kendi bölgesinde savunma yapıyor. Burda kilit nokta, her takım kendi minyonlarını ve büyülerini diğer takıma ayakbağı olmak için kullanabiliyor ve karşı takımın oyununu sabote ediyor. Mesela uzun uğraşlar sonucu kurduğunuz barikatlara büyü atarak planlarınızı bozabiliyorlar. Ya da rakip takımdan, üzerinde kimden geldiğini gördüğünüz yaratıklar kaosa ortak olabiliyor. Diğer takımın ne yaptığını, ne durumda olduğunu bilememek heyecanlı oluyor. En sonunda o kaosta bir takım düşüyor ve heyecanın yerini bir rahatlama alıyor ki sormayın.

Orcs Must Die! Unchained kısaca böyle. Daha fazla spoiler vermeden sizleri oyunla başbaşa bırakayım. Buradan oyunun resmi Playstation Store sayfasına gidebilir ve ücretsiz olarak konsollarınıza indirebilirsiniz.

İyi Oyunlar!

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir