God of War incelemesi: Efsane savaşçı geri döndü!

Yunan mitolojisinin efsanevi örneklerinden biri olan ve oyun severlere cihaz aldıran oyunların başında gelen God of War serisi piyasaya sırasıyla 1, 2 ve 3. seri olarak çıktı. Daha sonra 2018 nisan ayında God of War Ascension ile hayranlarını yeniden konsol başına toplamayı başardı. Kendine özgü fantastik hikayesi yoğun bir ilgi topladı. Korkusuz kahramanımız Kratos hem kendi ırkının hem de sevdiği kadının intikamını almak için Yunan tanrılarına karşı kendi başına amansız bir savaşa girmiştir.

God of War™ Dijital Deluxe Sürüm god of war
God of War™ Dijital Deluxe Sürüm
Sony Interactive Entertainment Europe469,00 TL
Tür: Aksiyon, Macera
Çıkış Tarihi: 20 Nisan 2018
Diğer Paketler:

Her bölümünde macera ve aksiyonu dibine kadar yaşayacağınız ve PS Oyun dünyasında çok özel bir yere sahip olan God Of War tekno marketlerde, konsol satış noktalarında ve online oyun mağazalarında sizler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

God Of War ve Playstation 4

god of war playstation 4 pro paketi god of war

Oyunumuz Playstation oyun dünyası için yeni bir mitolojik temaya sahip. PS3 serisine göre biraz daha yaşlanan kahramanımızı bu sefer bir İskandinav mitolojisi ile PS4‘te görüyoruz. Eşinin yadigarı oğlu ile bir hayat mücadelesi veren Kratos diğer serilerde kullandığı uzun kılıç tarzı savaş aletlerinin yerine, balta tarzı savaş aletleri kullanıyor.

Oğlu Atreus‘u yetiştirirken bir baba ve oğlunun arasında kimi zaman duygusal, kimi zaman sert tutumları bir arada görebileceksiniz. Kratos Olimpos dağından sonra başına gelecek olan yeni maceralarında daha tecrübeli bir savaşçı profili çiziyor. Oğlunun ismi ise kahramanımızın çok değer verdiği bir arkadaşının adı olarak karşımıza çıkıyor.

god of war ps4 pro performans modu god of war

God of War’ın bu serisinde kimi zaman oğluna bir hikaye eden bir baba, kimi zaman ise hedeflerine ulaşmak isteyen ve yol planı yapan iki kafadar karşımıza çıkıyor. Oyun tarzını değiştirerek açık dünya oyununa yönelen yapımcılar hayatta kalmaya dair bir takım unsurları oyunda yansıtmışlar. Oyunun en başından başlayarak kendinizi bir hayatta kalma ve intikam savaşının içinde bulacaksınız. Diğer serilere göre HDR ve 4K kalitesinde görüntü veren PS4 Pro ile kendinizi çok farklı bir dünyanın içinde bulacaksınız.

Birbirinden farklı medeniyetleri, savaş ve din tarihlerini ele alarak kültürünüzün zenginleşmesine katkıda bulunan God of War dünyanın en büyük oyun fuarı olan E3‘ de ilk üç arasında yer aldı.

God Of War Oyun Fiyatları

Her konsol oyununda olduğu gibi bu oyunun piyasaya ilk çıkışı 350 TL oldu. Şu anda 300 TL civarında ancak zaman zaman indirimlerin görüldüğü şu günlerde, en ucuzu 217 TL’yi gördü. Online siteler sizlere oyun fiyatları arasında karşılaştırma olanağı sunmakta. Yapılan %30 ve %35 civarı indirimler ve ücretsiz kargo avantajları online alışverişi daha cazip hale getirdi.