Detroit: Become Human incelemesi: Androidler aramızda!

Quantic Dream ve Sony’e 2018 Mayıs ayında önümüze böyle bir muhteşem bir oyun getirdiği için teşşekkür etmek istiyoruz. Neden mi? Düşünsenize bir oyun bitiriyorsunuz ama aslında oyunu bitirmemişsiniz çünkü sizin gördüğünüz son sadece size özel. Verdiğiniz her kararın farklı bir sonuca vardığı son zamanlarda çıkmış belki de en kaliteli aksiyon-macera ve gerilim yapımlarından biri olan Detroit: Become Human’ı gelin daha detaylı inceleyelim.

Detroit: Become Human Dijital Deluxe Sürüm detroit: become human
Detroit: Become Human Dijital Deluxe Sürüm
Sony Interactive Entertainment Europe469,00 TL
Tür: Aksiyon
Çıkış Tarihi: 25 Mayıs 2018
Diğer Paketler:

Detroit: Become Human

detroit: become human çıkış tarihi sony detroit: become human
Oynanış

Detroit: Become Human third person (üçüncü şahıs) bir oyun olmakla beraber oyunda 3 ana karakteri yönetmekteyiz ve oyunun herhangi bir yerinde karakteriniz öldü mü? Üzülmeyin oyun mekaniklerinde Game Over yok. Hikayenin devamında öldürdüğünüz karakteri göremeceksiniz ve tebrikler belki de hiç kimsenin görmediği bir oyun sonunu görüceksiniz. Bunların yanında suç mahallerinde ipuçları ararken kendini 2038 yılında android bir sherlock holmes gibi hissedeceksiniz. Verdiğiniz her karar karekterlerinizin kişiliğini belirlemekle birlikte ilerde size sunulan seçenekleride belirliyecek. Merak etmeyin aldığınız kararların sonuçlarını oyun kısa bir süre içinde göstererek sizi gururlandırıyor ya da gözlerinizden bir damla yaş akmasına neden oluyor.

Karakterler

detroit: become human teknik özellikleri detroit: become human

Detroit: Become Human size görsel bir şölen sunmakla beraber size kaliteli bir senaryodan esirgemiyor. Peki iyi bir senaryo için ne lazım? Tabiki arka planı oturmuş, motivasyonları kesin ve karakter gelişimleri olan ana ve yan karakterler. Yan karakterlerle duygusal bağ kurmanızı ya da onlardan nefret etmenizi sağlayan şeyin kuşkusuz ki oyunun karakterlerine önem vermesi gerçeği. Yan karakterleri övmektense gelin siz ana karakterlerimizi anlatalım.

Connor aykırı olarak adlandırılan androidleri bulmak ve buna neyin neden olduğunu saptamak için geliştirilmiş bir polis android. Connor devrime destek mi olucak yoksa devrimi durduracak mı? Bunlar sizin elinizde.

Markus bir özgürlük savaşçısı, androidlerin tanrısı ya da sadece bir android. Siz Markus’la neler yapıcaksınız?

Kara ah bahsız Kara… Size bir androidin annelik duygusu yaşayıp yaşayamacağı sorusunun cevabı olarak yaratılmış bir karakter. Evet biliyorum fazla bir detay yok çünkü üç karakterde aslında sizsiniz.

Geliştirme Aşaması

Böyle bir eserin altın da 180 kişilik bir ekibin imzası ve 4 yıllık bir çalışma var. Quantic Dream sırf Detroit: Become Human için yeni bir oyun motoru geliştirdi. Endüstiri devrimin yıldızı olan ama sonradan gözden düşen Detroit seçildi. Şehri canlandırmak için birçok noktanın fotografı çekildi üç boyuklu taramalar yapıldı. Yazar ve yönetmen David Cage senaryo için “karmaşık doğadaki bir ayı” olarak isimlendirdi. İşte bu kadar emeğin sonucu Detroit: Become Human!

Detroit: Become Human Dijital Deluxe Sürüm – PlayStation Store