Horizon Zero Dawn’ın baş tasarımcısı Mike Nash, 36 yaşında hayatını kaybetti

Oyun dünyası haftaya üzücü bir haberle başladı… Michael Andrew Nash’in ölüm haberiyle Pazartesi sabahı başlıyoruz derin bir üzüntüyle. Horizon Zero Dawn’ın baş tasarımcısı Michael Andrew Nash, 36 yaşında hayatını kaybetti.

Mike Nash’in ölüm haberini eski bir meslektaşı ve çalışma arkadaşı Gavriil Klimov, Twitter hesabından paylaştı. Klimov, yaptığı paylaşımda Nash’in oyun sektörüne yaptığı katkıya değinerek baş sağlığı diledi. Ayrıca mesajında Guerrilla Games‘in yetenekli isminin son dönemde Horizon Zero Dawn için yaptığı 3D tasarım çalışmalardan bazılarına yer verdi. Sanatçının ölüm nedeni henüz açıklanmadı.

Klimov, Twitter hesabından yayınladığı mesajında şunları paylaştı:

“Mike Nash, daha iyi olmak ve mümkün olan en iyi işi yapmaya çalışmak için saatlerini ayıran çalışkan bir kişilikti. Mike ne yazık ki bizi terk etti ve hayatını kaybetti. CG ve sanat camiasının onu her şeyden önce olağanüstü 3 boyutlu görsel çalışma mirasıyla hatırlamasını isterim.

O, dijital bir heykeltıraştı. O bir sanatçıydı. Mike, pek çok kişinin hayranlık duyduğu bir 3D tasarımcısıydı ve çalışmalarının onlarca yıl boyunca öğrenciler ve profesyoneller tarafından inceleneceğinden, ilham alınacağından hiç şüphem yok.”

Mike Nash, Horizon Zero Dawn’da baş tasarımcı ve konsept sanatçısı olarak görev aldıktan sonra diğer sanatçılara danışmanlık yapmaya ve kişisel YouTube kanalında videolar yayınlamaya devam etti. Kanalında çeşitli sanatçıları tanıttı ve dikkat çeken çalışmalarına yer verdi. Ayrıca oyun ve film endüstrisindeki gelecek vadeden sanatçılara “Mike’s Mentorships” adlı bir programla tasarım ve fikir dersleri verdi. Başkalarına ilham verme ve insanların sanatta istedikleri noktaya ulaşmalarına yardımcı olma konusunda büyük bir değerdi.

Nash’in tasarım çalışmalarından bazılarını sergilediği ArtStation hesabına buradan erişebilirsiniz. Karakter tasarımı hayranıysanız veya Horizon Zero Dawn için yaratılan muhteşem görsellerin nasıl hayata geçirildiğiyle ilgileniyorsanız, sanatçının çalışmalarına göz atmalısınız. Guerrilla Games şu anda Horizon Forbidden West üzerinde çalışıyor ve Aloy‘un bir sonraki macerasını göremeyecek olması üzücü…