Hood: Outlaws & Legends, PS5’e DualSense desteğiyle gelecek

Hood: Outlaws & Legends, Robin Hood efsanesini temel alan bir PvPvE soygun oyunu olarak gelecek. Oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sürümleri arasında performans açısından küçük farklılıklar olsa da, PS5 sürümü birkaç DualSense kontrol cihazına özel geliştirmeler alacak.

Hood: Outlaws & Legends oyun yönetmeni Andrew Willans, GameSpot‘a yaptığı açıklamada, “[DualSense kontrol cihazındaki] kalibrasyonla oldukça ilginç bir şey yaptık. Yani dirençli, uyarlanabilir tetiklere sahipsiniz ve tahmin edebileceğiniz gibi bir yay ve ok için gerçekten iyi çalışıyorlar.” dedi.

Willans açıklamasına şöyle devam etti: “Kontrol cihazı, yayın gerginliğini ve oku bıraktığınızdaki fırlama hissini yeniden yaratıyor ve bu gerçekten harika. Bunu yakın dövüş karakterleri için de ilerlettik, böylece John’un çekicini salladıkça (ne kadar çok sallanırsanız ve dayanıklılığınız azalıyor) sallanmak zorlaşıyor. Çekiç sallamaktan parmağınızın yorulduğunu hissediyorsunuz.”

Willans, parçası olduğu oyunlara olabildiğince az HUD öğesi dahil etmeye çalıştığını ve Hood: Outlaws & Legends’ın minimalist ekranına ilham verdiğini söyledi. DualSense kontrol cihazı sayesinde, oyunu PS5’te oynarken ekrandaki birkaç göstergeye ve ekrandaki komut istemlerine dikkat etmeniz bile gerekmeyecek. Willans, cihazın dokunsal deneyimini, “Bu gerçekten dokunsal bir deneyim. PS5’te oynarken nadiren kendi ekran göstergelerime bakıyorum. Tetik parmağım bana bilmem gereken her şeyi söylüyor.” şeklinde açıkladı.

Hood: Outlaws & Legends

Hood: Outlaws & Legends, dört kişilik iki takımın gizlilik, hile ve dövüş hünerlerini birbirlerine ve yapay zeka korumalara karşı kullanacağı bir PvPvE soygun oyunu. Oyun, sırasıyla Robin Hood, Maid Marian, Little John ve Friar Tuck’tan esinlenen Ranger, Hunter, Brawler ve Mystic adlı dört oynanabilir karaktere sahip. Her karakterin eşsiz becerileri ve mistik yetenekleriyle sessizce ilerleyerek hazineleri çalmalı veya zorlu çarpışmalarda kazanan taraf olmalısınız. Bazıları menzilli, bazıları ise yakın dövüşte çok daha ölümcül. Becerilerinizi nasıl yapılandıracağınız ve kullanacağınız tamamen size bağlı.

Hood: Outlaws & Legends, 7 Mayıs‘ta PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek.

yorum Yap