Harmonix'in ritim-nişancı oyunu Audica PS VR'a geliyor

Harmonix'in ritim-nişancı oyunu Audica PS VR'a geliyor
Rock Band, Guitar Hero ve diğer birçok müzik oyununu yapan stüdyo Harmonix sonbaharda ritim nişancı oyunu Audica'yı PS VR'a getirecek. Oculus Rift ve Vive için erken erişime giren Audica ritmi vurarak puan kazandığınız bir oyun....

Rock Band, Guitar Hero ve diğer birçok müzik oyununu yapan stüdyo Harmonix sonbaharda ritim nişancı oyunu Audica'yı PS VR'a getirecek. Oculus Rift ve Vive için erken erişime giren Audica ritmi vurarak puan kazandığınız bir oyun. En iyi yanı da PlayStation kullanıcılarının oynamak için uzun süre beklemeyecek olmaları.

Elbette her Harmonix oyununda olduğu gibi Audica da Deadmau5, Donna Summer ve Dragonforce gibi sanatçılardan gelecek 20'den fazla şarkıyı içerecek. Oyunun müzikleri EDM ve pop türüne dayanacak ve görseller ve oyun tarzına uyacak şekilde özenle hazırlandı. Stüdyo topluluğu yakında şarkılar, fiyat ve diğer detaylarla güncelleyecek. Takipte kalın.

Audica şimdiden PS VR’ın efsane oyunlarından Beat Saber ile karşılaştırılmaya başlandı. Ancak bu sefer ışın kılıcı yerine silahlar konuşacak.

Yine de Harmonix için plastik enstrümanlar geride kaldı. Stüdyo artık çoğunlukla Oculus'a VR oyunları geliştirmeye odaklandı. 2015 yılında Rock Band 4 girişiminin ticari olarak zayıf bir performans göstermesinin ardından geliştirici çabalarını başka platformlara taşımak zorunda kaldı. Yine de şirketin son oyunlarında Rock Band ve Guitar Hero esintileri görmek mümkün. Lisanslı müzikler ve yüksek bir kombo yakalamak gibi temel yaklaşımını koruyor. En azından gelecekte stüdyo bu tarz oyunlara geri dönecek gibi görünmüyor.

PS VR'ın oyun kütüphanesi genişliyor ve sanal gerçeklik gözlüğünü satın alanların Audica sayesinde kullanmak için yeni bir sebepleri olacak.