Bir programcı, hamilelik testinde DOOM ve Skyrim videoları oynattı

Teknoloji topluluğu oyunları farklı cihazlara taşıma konusunda ilginç yollar bulmaya devam ediyor. Bir programcı, listeye hamilelik testini de ekledi. Cihazın donanımını değiştirerek yeniden düzenleyen programcı hamilelik testi üzerinde oyun videoları oynatmayı başardı.

Californialı bir programcı olan Foone Turing, 1993 yapımı orijinal DOOM‘u ve The Elder Scrolls V: Skyrim‘i hamilelik testinde oynattı. Foone ayrıca Rick Astley’in Never Gonna Give You Up klibini ve dans eden böcek videosunu da test ekranına taşıdı. Programcı, videoları böylesine ilginç bir yerde oynatabilmek için elektronik bilgisinden yararlandı.

DOOM, Skyrim hamilelik testi

Foone’un hamilelik testinin ekranını ve mikro denetleyicisini değiştirdiğini belirtelim. Yani aslında test cihazından kalan tek parça dış kalıbı. Bununla birlikte, DOOM’u 1 bpp 128×32 çözünürlüklü monochrome (tek renkli) ekranda oynatabildi. Videoların oynatılabilmesi için test, bir bilgisayara bağlandı.

Foone’un paylaştığı videoda klavye kullandığı görülüyor. Bu da takipçilerin videoyu oynanabilir bir yapı zannetmesine neden oldu. Geliştirici bu yanlışa açıklama getirerek videonun üzerinde, “Dün, Doom’u hamilelik testinde oynadığımı gösteren birçok retweet ve reddit gönderisi atıldı.
Ama daha sonra açıkladığım gibi hamilelik testinde oyun oynamadım. Oynatılan sadece bir videoydu, etkileşimli bir oyun değil.”
ifadelerine yer verdi.

Hamilelik testinde oynatılan DOOM videosu:

Programcı aslında benzer çalışmalara meydan okumak için böyle bir şey yaptı. Klasik birinci şahıs nişancı oyunu DOOM, daha önce Minecraft’ta, mikrodalga fırında, Leapfrog oyuncağında, McDonald’s kasasında ve daha pek çok yerde oynatılmıştı.

Ve Skyrim videosu: