Yeni The Last of Us fragmanı yayınlandı

Yeni The Last of Us fragmanı yayınlandı
Yeni Last of Us fragmanı, gelecek bölümlerde neler olacağını ve nelerle karşılaşacağımızı YouTube videosunda bizlere gösteriyor.

HBO, The Last of Us TV dizisi için diziyi gösteren bir fragman yayınladı. Yeni The Last of Us fragmanı aşağıda izlenebilir. Naughty Dog'un popüler PlayStation serisi temel alınarak yapılan seride Pedro Pascal "Joel" rolünde ve Bella Ramsey ise 14 yaşındaki "Ellie" karakteri olarak oynuyor. Ellie, dünyayı sarmış ölümcül bir parazit virüsün çaresini olan bir kızdır. İlk bölüm Pazar gecesi saat 9:00'da HBO Max'te ABD'de, ve aynı zamanda Pazartesi sabahı saat 2:00'da Sky Atlantic kanalında İngiltere'de yayınlandı.

Yeni The Last of Us fragmanı

The Last of Us dizisine, Craig Mazin (Chernobyl) ve Naughty Dog yetkililerinden Neil Druckmann tarafından yapımcılık ve yazarlık yapılmıştır. Aynı zamanda oyun serisi için ortak yazarlık ve yönetmenlik yaptı. Dizinin ilk sezonunda dokuz bölüm boyunca The Last of Us ve ek paketi The Last of Us: Left Behind oyununun olaylarını kapsayacak. Eleştirmenler tarafından olumlu karşılandı ve The Last of Us'a sadık kalındığı söyleniyor. Ancak "oyunun hikayesinde bazı radikal değişiklikler yapıldığı" ve "fanları şaşırtabilecek ve sorgulatabileceği" ifade edilmekte. Bunlar arasında Nick Offerman'ın canlandırdığı Bill karakteriyle ilgili değişiklikler de bulunmakta.

Druckmann, dizinin ikinci sezonunun The Last of Us Part 2'yi kapsayacağını ve Naughty Dog'un serinin üçüncü oyunu için bir başlangıç planladığını ima etti. "İnsanlar kötü uyarlamalar görür ve oyunların çocuksu olduğu fikrine kapılır." sözlerine yer veren Druckmann, "Bu diziyi izleyip etkilenen ve sonra 'Aman tanrım, hikayesi video oyununa dayanıyor.' diyebilecek birini hayal etmekten çok keyif alıyorum." sözlerine de yer verdi.