Uncharted filmi doğrudan oyunun hikayesine bağlı kalmayacak

Uncharted filminin Aralık 2020’de vizyona gireceği açıklandı. Yine de proje hakkında birçok şey hala perde arkasında. Tom Holland karakterin genç halini oynayacak ve Nathan Drake’in sinema ekranında nasıl bir maceraya atılacağını merak ediyoruz.

GamesRadar‘ın yönetmen Dan Trachtenberg ile yaptığı röportaja göre; hayranlar Uncharted oyun serisinden doğrudan sinemaya uyarlanan bir hikaye beklememeliler. Çünkü yönetmene göre öylesi daha kısır bir deneyim olurdu.

Trachtenberg röportaj sırasında özellikle eski hikayeleri ele almaktan kaçındığından bahsetti: “Bu masalı farklı açılardan ele aldım ve doğrudan bir yaklaşımla ilgilenmedim. Çünkü gerçekten oyunun kopyasını izlemek istemedim.”

Kopyala yapıştır işinin hiçbir zaman oyuncuların beklentilerine yaklaşamayacağını belirten Trachtenberg: “Sadece oyunun içeriğini kopyalayıp insanlara daha önce yaşadıklarından daha az bir deneyim sunarsak, oyunu sinemaya uyarlamaya değeceğini hiç sanmıyorum.” dedi.

Trachtenberg kendisine ve film ekibinin ortaya çıkaracağı hikayeye oldukça güveniyor gibi görünüyor. Hatta kendinden öyle emin ki, filmin Uncharted serisinin geliştiricisi Naughty Dog’a ilham kaynağı olacağını söylüyor. Trachtenberg: “Naughty Dog, Nate ve Sully’yi içeren başka bir Uncharted oyunu yapmayı seçerse… bu filmin hikayesi muhtemelen anlatmak isteyecekleri hikaye olacak.” diyor.

Hayranlar Uncharted filmininden gelecek fotoğraf ve fragmanları heyecanla bekliyor. Prodüksiyonun Nisan ayında başlaması bekleniyordu, ancak henüz bilinmeyen bir tarihe ertelenmişti. Diğer yandan filmin oyuncu arayışları hala devam ediyor gibi görünüyor. Sony Mart ayında hala Victor Sullivan rolünü oynayacak aktörünü arıyordu.

Eğer her şey planlandığı gibi giderse, Uncharted 18 Aralık 2020’de beyaz perdeye gelecek.