Uncharted 5’i geliştirdiği iddia edilen gizli stüdyo, Naughty Dog çalışanını işe aldı

Sony’nin San Diego’daki gizli geliştirme stüdyosu Visual Arts, son zamanlarda ekibe yeni bir yetenek ekledi. The Last of Us Part II dahil olmak üzere Naughty Dog’un son dört projesinde çalışan Zak Oliver, San Diego’da bir sonraki Uncharted oyunu üzerinde çalıştığı iddia edilen gizli ekibe dahil oldu.

Zak Oliver, LinkedIn sayfasına göre Haziran ayında Naughty Dog’dan ayrıldı ve kısa süre sonra San Diego ekibine Kıdemli Çevre Sanatçısı olarak katıldı. Oliver’ın işe alınması, San Diego stüdyosunun yeni bir Uncharted projesi üzerinde çalıştığı söylentilerini güçlendiriyor.

Sony hikaye odaklı bir macera oyunu üzerinde çalışıyor

uncharted 4 uncharted

Uncharted’ın ekibin ilk oyunu olacağına dair kesin bir kanıt olmasa da, Sony’nin yeni nesil konsollar için hikaye odaklı bir macera oyunu üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Şirket geçtiğimiz yıllarda verdiği bir iş ilanında sinematik hikaye anlatımı için San Diego’da Karakter Sanatçısı aramıştı.

Visual Arts, Sony’nin tüm hareket yakalama ve yüz tarama çalışmalarının merkeziydi. Neil Druckmann ve Naughty Dog çalışanları, Uncharted 5’in gelmeyeceğini açıklasa da, raporlar serinin yeni oyununun başka bir stüdyoda geliştirilebileceğini ortaya koyuyor.

Henüz resmi bir açıklama gelmese de Uncharted 5, PS5‘in önemli kozlarından biri olabilir. Visual Arts’ın ilerleyen dönemlerde nasıl bir projeyle karşımıza çıkacağını bkleyip görmek zorundayız.