The Witcher dizisi yoğun olarak yetişkin içerikli

The Witcher‘ın baş yapımcısı ve dizinin sorumlusu Lauren Hissrich yaklaşmakta olan Netflix dizisinin yoğun olarak “yetişkin bir dizi” olacağını vurguladı. Ancak sadece şok değeri nedeniyle şiddet ve seks sahneleri içermeyecek.

Entertainment Weekly ilk fragmanının yayınlanmasından önce Hissrich’i yakaladı ve The Witcher dizinin içeriğinin HBO’nun Game of Thrones dizisine kıyasla daha yumuşak olup olmadığını sordu:

“Bu oldukça yanlış bir varsayım! Günlük çekimleri yeniden izliyordum ve çocuklarımın ekrana bakmalarına izin vermedim. Biri etrafa gizlice dolaşıp görmemesi gereken bir şey gördü ve onu korkuttu. Çok yetişkin bir dizi. Şiddet veya cinsiyetin hikayeyi yönlendirmemesinin ve bunun sadece şok değeri için olmamasının benim için önemli olduğunu ekleyeceğim. Bence izleyiciler gerçekten anlayışlı ve onları etkilemek için hikayeyi yönlendirecek şeyler yaptığımızı biliyorlar.”

Röportajın bir bölümünde Hissrich, Henry Cavill‘in oyuncu kadrosunda olmasına duyduğu güveni dile getirerek, aktörün The Witcher’ın büyük bir hayranı olduğunu vurguladı. Cavill daha önce Andrzej Sapkowski’nin kitaplarını okuduğunu ve CD Projekt RED‘in tüm oyunlarını oynadığını ortaya koymuştu. Hissrich şöyle devam etti:

“Onunla proje sürecinin en başında tanıştım. ‘Bu karakteri oynamayı çok isterim’ dedi. ‘Henry harikasın ama henüz oyuncu seçimi yapmayı bile düşünmedik.’ dedim. Sonra diğer 207 Geralt adayıyla tanıştım. Ve sonunda Henry’ye geri döndüm. İlk görüştüğüm kişiydi ve 4 ay sonra onu aradım. Hala ilgilenip ilgilenmediğini sordum. Onunla ilk buluştuğumda senaryoları yazmaya bile başlamamıştım. Yazmaya başladığımda Henry’nin sesini karakterin üzerindeki etkisini aklımdan çıkaramıyorum.”

Netflix’in The Witcher dizisi yıl sonuna doğru yayınlanacak.