The Last of Us 2 Geliyor

İlk olarak 2013 yılında Naughty Dog ile birlikte Playstation 3’le birlikte piyasaya sürülmüş olan The Last of Us bir çok kişi tarafından hayranlıkla onanmış ve The Last of Us 2 dört gözle bekleniyordu.

Gerek zamanının ötesinde olan grafikleri, oynanış kolaylığı ve farklılıkları. Ancak bir noktası vardı ki bu türü seven sevmeyen herkesin hayran olduğu ve oyun dünyasıyla yakından ilgisi olmasa da bunun farkında olduğu bir yönü, tabii ki tahmin ettiğiniz gibi senaryosu…
Joel ve Ellie arasınaki ilişkisini konu alan The Last of Us oyuna başlayan herkesi bağladı. Sayamadığımız kadar çok ödül alan bu yapım bize belkide yıllaardır unuttuğumuz, yaşayamadığımız bir çok duyguyu anımsattı. Oyun süresi bakımından mudaillerine göre oldukça uzun olsa dahi tadı damağımızda kalmıştı. Her ne kadar oynamayan oyunculara süprizbozan yapmak istemesek dahi beklenmedi bir şekilde final yapmıştı oyun bize.

The Last of Us 2 ne zaman çıkacak?

Oyunun finali üzerinde herkesin farklı bir teorisi olsa dahi akıllarda hep aynı söz vardı. Burada bitmiş olamazdı devamı gelecek gibiydi. Aslında böyle olmasa da belkide oyuncular The Last of Us 2‘yi tekrar raflarda görmek istiyordu. Peki yapımcı bu denli sevilen bir oyun için ne düşünüyordu?

Bir canlı yayın programında diğer yapımları olan Uncharted 4: A Thief’s End’in tamamlanmak üzere olduğundan bahsederken yoğun sorular üzerine The Last of Us 2’nin sernaysosu üzerinde çalıştıklarını itiraf etti. Her ne kadar elimizde somut bir şey olmasa dahi oyun severlerin adralanini yükseltmeye yetti bu açıklama. Umarız The Last of Us 2 için ilerde resmi bir haber duyabiliriz. Her ne kadar Ps Oyun ailesi olarak hepimiz heyecanlansak dahi oyununn 2018 son çeyrekten önce çıkmayacağını bilmekte yarar var.