Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin Steam İçin Geliyor

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin Steam İçin Geliyor
Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin, Epic Game Store ile bir yıllık anlaşma yapmıştı. Şu anda ilgili anlaşma bitti ve 6 Nisan itibariyle oyun Steam için geliyor. Oyunun resmi Twitter hesabı ve Final Fantasy serisinin YouTube...

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin, Epic Game Store ile bir yıllık anlaşma yapmıştı. Şu anda ilgili anlaşma bitti ve 6 Nisan itibariyle oyun Steam için geliyor. Oyunun resmi Twitter hesabı ve Final Fantasy serisinin YouTube hesabı Perşembe günü bir fragman paylaştı.

stranger-of-paradise-final-fantasy-origin-steam-icin-geliyor

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin kalıcı indirime girdi

DLC'si ile birlikte oyun, Digital Deluxe Edition ve üç parça indirilebilir içerikle birlikte tüm dijital platformlarda indirime girdi. Ön sipariş sayfası henüz mevcut olmadığı için oyunun Steam'de aynı indirimle başlayıp başlamayacağı belli olmadı. Yine de, DLC'de aynı platforma geliyor.

stranger-of-paradise-final-fantasy-origin-steam-icin-geliyor

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin, Koei Tecmo'nun sahibi olduğu geliştirici Team Ninja tarafından gelişti. Yapım, Final Fantasy serisinin alternatif evren prequel spin-off oyunudur. Oyun, oyuncuların Jack karakterini kontrol ettiği bir aksiyon-RPG yaklaşımını benimsiyor. Team Ninja'nın diğer aksiyon-RPG serisi Nioh'un aksine, kahramana diğer dört karakterden oluşan grup eşlik ediyor. Oyun, parti üyelerinin yanı sıra önceki Final Fantasy oyunlarındaki iş sistemini de içeriyor. Oyuncuların Jack ve arkadaşlarını birtakım farklı yetenek ve oyun stiliyle özelleştirmesine olanak tanıyor.

stranger-of-paradise-final-fantasy-origin-steam-icin-geliyor

Dead or Alive, Ninja Gaiden ve Nioh ile en çok kendi IP'si tanınmasına rağmen Team Ninja, üçüncü taraf oyun serileriyle işbirliği geçmişine sahiptir. Ekip ayrıca 2015'te piyasaya çıkan bir dövüş oyunu yan ürünü Dissidia Final Fantasy NT'yi geliştirdi.

Oyun, hayranlar tarafından yapılan pek çok şakanın konusu haline gelen daha koyu, daha keskin bir ton içeriyordu. Birçoğu, yazılarının 2020'lerin başına kıyasla 2000'lerin ortalarına aitmiş gibi hissettirdiğini belirtti. Hem yazılı hem de tarihli sunum, Mart 2022'de piyasaya çıktığında inceleme puanları, ve genel olarak hayran tepkileriyle tekrarlanan eleştiri noktalarıydı. Bu noktada başarı açısından, şu anda franchise'daki en karışık yapımlardan birisi oldu. Yayıncı Square Enix'in resmi satış verilerini yayınlamaması nedeniyle finansal performansı bilinmiyor.

Sizler Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin'in hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!