Sony, Uncharted filminin vizyon tarihini açıkladı!

Sony, Tom Holland’ın genç Nathan Drake rolünde karşımıza çıkacağı Uncharted filminin önümüzdeki yıl geleceğini açıkladı. PlayStation’a özel oyun serisinden uyarlanan filmin yapım süreci yılan hikayesine dönmüştü. Sony bu yılın başlarında 10 Cloverfield Lane’in yönetmeni Dan Trachtenberg‘i yönetmen koltuğuna oturttu ve birkaç aylık geliştirme sürecinin ardından beklenen tarih sonunda açıklandı.

The Hollywood Reporter‘a göre; merakla beklenen Uncharted filmi 18 Aralık 2020 tarihinde beyaz perdeye gelecek. Çıkış tarihi film için ileriye yönelik büyük bir adım ve açılış haftasında Steven Spielberg’in geri dönen West Side Story filmiyle birlikte izleyicilerin karşısına çıkacak.

Sony’nin Uncharted’ı 2020 sonuna hazırlaması doğru bir hamle olabilir. 2016’da çıkan Uncharted 4: A Thief’s End serinin en çok satan oyunuydu ve PlayStation 4’e özel en başarılı oyunlardan biriydi. Bu yüzden filme ilgi büyük olacaktır. Bununla birlikte, Sony daha erken tarihlerde gelecek olan Star Wars, Avatar ve DC filmlerinin yokluğundan faydalanacak. Stüdyo, 2017’de çıkan bir diğer macera filmi Jumanji: Welcome to the Jungle‘da olduğu gibi Uncharted’ta da benzer bir başarı elde edebileceğini umuyor.

Uncharted şu anda prodüksiyon aşamasında ve zaman içinde film hakkında daha fazla bilgi gelecektir. Filmin doldurması gereken kilit rollerinden biri, Nathan’ın akıl hocası Sully. Tom Holland, daha önce Marvel Sinematik Evreni’nin yıldızları Jake Gyllenhaal veya Chris Pratt’ın bu rolü üstleneceğini umduğunu belirtmişti. Elbette bu sadece bir istek ve oyuncuların projeyle bağlantıları yok.

Tomb Raider ve Detective Pikachu’nun başarılı performanslarıyla birlikte, oyun ve anime uyarlamaları bu ara popüler hale geldi. Hatta Sony Mayıs ayında, oyunları sinema ve televizyon yapımlarına dönüştürmeyi amaçlayarak PlayStation Products‘ı kurduğunu açıklamıştı. Ancak bu departmanın Uncharted filmiyle bağlantısı olup olmadığı belli değil.