Sony, Tokyo Games Show 2019 planlarını açıkladı

Sony yaklaşan Tokyo Game Show 2019’da konferans düzenlemeyecek. Şirket etkinlikte PS4 için sahne şovları ve gösterilerle fuarda yer alacak ancak PlayStation Japonya sitesinde medya etkinliklerinden söz edilmiyor. Katılımcılar Sony konferansında PS4’e gelecek yeni Japonca oyunlar görmeyi bekliyordu ancak şirket bu yıl planlarının çoğunu gizli tutuyor.

Hideo Kojima’nın heyecan yaratan yeni oyunu Death Stranding etkinlikte PS4’e özel olarak gösterilecek en büyük oyun olacak. Sony ve Kojima Productions yeni oynanış görüntülerini sergileyecek. Etkinlikte yer alacak diğer oyunlar arasında Call of Duty: Modern Warfare, Nioh 2 ve Final Fantasy VII Remake var. Ayrıca PS VR kanadında Marvel’s Iron Man ve Space Channel 5 VR: Kinda Funky News Flash! oynanabilir demolarıyla tanıtılacak.

Sony şu anda daha çok yeni nesil konsol beklentileriyle anılıyor. Şirket E3 etkinliğine katılmadı ancak etkinlik esnasında hep gündemdeydi. Bu durum E3 2019‘un en büyük oyunlardan biri olan Final Fantasy VII Remake’in PS4’e özel olmasından da kaynaklanıyordu.

Sony Worldwide Studios’un PS4’ün için üzerinde çalıştığı önemli yapımlar merakla bekleniyor. Ghost of Tsushima and The Last of Us Part II hakkında çoğu şey hala perde arkasında. Uzun zamandır önemli bir bilgi gelmese de Naughty Dog’un yeni oyununun 27 Ağustos’taki Gamestop Yöneticiler Konferansı’nda gösterilmesi, çıkış tarihi ve yeni görüntülerin yakında ortaya çıkacağı yönündeki umutları alevlendirdi. Diğer yandan Sony ve Sucker Punch Productions Ghost of Tsushima hakkında uzun zamandır açıklama yapmadı.

Tokyo Game Show 12-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Etkinlik boyunca gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!