Sony, popüler PlayStation oyunlarını mobil cihazlara taşımayı planlıyor

Sony, popüler PlayStation oyunlarını mobil cihazlara taşımayı planlıyor
Sony, PlayStation platformunda birbirinden özel ve çok sevilen ödüllü oyunlara sahip. Ancak konsol devi artık daha fazla alana yayılmayı hedefliyor. Şirket, PlayStation Studios bünyesindeki yeni bir mobil birim için iş ilanı yayınladı...

Sony, PlayStation platformunda birbirinden özel ve çok sevilen ödüllü oyunlara sahip. Ancak konsol devi artık daha fazla alana yayılmayı hedefliyor. Şirket, PlayStation Studios bünyesindeki yeni bir mobil birim için iş ilanı yayınladı ve görünüşe göre bundan sonrasında mobil cihazlara daha fazla oyun taşıyacak.

Sony'nin iş ilanında mobil bölümü için başkan aranıyor. İlan açıklamasında, aranan adayın popüler PlayStation oyunlarını mobil ortama uyarlamaya ve PlayStation Studios'ta mobilin geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacağı belirtiliyor. Şirketin şu anda en zayıf alanlarından biri mobil ve Xbox'ın farklı platformlardaki atılımlarına ayak uydurmayı planlıyor olabilir.

Sony tarafından verilen iş ilanının açıklaması şöyle:

Birinci sınıf bir stüdyo için mobil oyunların gelişimine ve stratejisine liderlik etmek ve oyun oynamanın geleceğini şekillendirmeye yardımcı olmak ister misiniz? Mobil Başkanı olarak, PlayStation Studios için mobil oyun stratejisine sahip olacak, geliştirecek ve gelecekteki büyüme fırsatları için bir temel oluşturmaya yardımcı olacaksınız. Oyun geliştirmemizin konsollardan ve PC'lerden mobil ve canlı hizmetlere kadar genişlemesinin tüm yönlerine, PlayStation'ın en popüler oyunlarını başarıyla mobil cihazlar için uyarlamaya odaklanarak liderlik edeceksiniz. Mobil liderlerden oluşan bir ekip oluşturmaktan, ve ölçeklendirmekten sorumlu olacaksınız ve PlayStation Studios'taki bu yeni iş biriminin Başkanı olarak hizmet vereceksiniz.

Sorumluluk alanları şunları içerir:

  • İş birimi lideri olarak, PlayStation Studios'ta mobil oyun geliştirme vizyonunu, misyonunu ve stratejisini tanıtacak ve iş biriminin ticari başarısını ve karlılığını artırmaktan sorumlu olacaksınız.
  • 3-5 yıllık bir süreçte mobil ürün yol haritası geliştirmek için PlayStation Studios Liderlik Ekibi ile ortak olun.
  • Gelecekteki oyun planlarına yönelik birden fazla oyun ekibi ve ürün lideri oluşturun ve ölçeklendirin.
  • Yeni mobil oyunlar ticari stratejisi doğrultusunda yetenekler geliştirmek için merkezi yayın ekipleriyle ortak olun.

Sony'nin yayınladığı iş ilanına buradan ulaşabilirsiniz. Sony, PS Vita mağazasının fişini çekeceğini açıklamasının ardından mobil oyunlara yönelmeyi planlıyor olabilir. Şu anda mobil mağazalarda çeşitli oyunlara yönelik destekleyici uygulamaların yanı sıra PlayLink oyunları için uygulamalar var. Ayrıca Run Sackboy! Run! ve Uncharted: Fortune Hunter olmak üzere sadece iki oyun bulunuyor. Gelecekte mobil mağazalarda çok daha fazlasını görebiliriz.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir